Bertānam rezultatīvs sniegums un svarīgs tālmetiens spraigā uzvarā pār “Suns” (VIDEO)

30/01/2019 06:32

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) dramatisku panākumu izcīnījusi Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs”, kas ar rezultātu 126:124 apspēlēja līgas pastarīti Fīniksas “Suns”.

Latviešu basketbolists laukumā pavadīja 36 minūtes (lielākais spēles laiks komandā), pretinieku grozā raidot 18 punktus (1/2 – 2p., 5/12 – 3p., 1/1 – s.m.), tostarp mača beigās realizējot ļoti svarīgu tālmetienu. Bertānam arī piecas rezultatīvas piespēles, četras pārtvertas bumbas, viens bloķēts metiens, viena atlēkusī bumba, divas kļūdas, viena piezīme un +/- rādītājs +4.

Saspringtā (tālāk par septiņu punktu atstatumu (27:20 “Spurs” labā) neviena komanda tā arī neatrāvās) un ļoti rezultatīvā spēlē pirmajā puslaikā nelielu pārsvaru ieguva “Spurs” basketbolisti, kas lielajā pārtraukumā devās pie trīs punktu handikapa – 70:67.

Trešajā ceturksnī “Suns” vienubrīd panāca sev vadību (78:76), kamēr “Spurs” vēlāk divreiz ieguva pat 12 punktu pārsvaru. Pirms noslēdzošā spēles nogriežņa “Suns” gan pietuvojās līdz -5 (91:96).

Pēdējā ceturtdaļā “Spurs” pastāvīgi atradās priekšgalā. Nozīmīgs tālmetiens mača beigās padevās Bertānam, tādējādi mājiniekiem panākot 124:120. “Suns” gan spēja atspēlēties, tomēr Rūdijs Gejs pēdējā sekundē ar pustālo metienu izrāva “Spurs” uzvaru ar 126:124.

Mājiniekiem ar 29 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām izcēlās Lamarkuss Oldridžs, kamēr viesiem lielisks sniegums – 38 punkti un septiņas rezultatīvas piespēles – Devina Būkera rēķinā.

“Spurs” nākamo maču aizvadīs naktī uz 1. februāri, savā laukumā uzņemot Rodiona Kuruca pārstāvēto Bruklinas “Nets”.