Bertānam rezultatīvs sniegums un uzvara pēdējā mačā pirms NBA Zvaigžņu spēles

13/02/2020 05:14

Aizvadot pēdējo maču pirms šīs nedēļas nogalē notiekošās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Zvaigžņu spēles, latviešu basketbolists Dāvis Bertāns, kurš piedalīsies Zvaigžņu spēles tālmetienu konkursā, šonakt guva 16 punktus un palīdzēja Vašingtonas ”Wizards”, kuras sastāvā laukumā nedevās Anžejs Pasečņiks, ar 114:96 sakaut Ņujorkas ”Knicks”.

Bertāns laukumā pavadīja 30 minūtes, kuru laikā guva 16 punktus (1.p 6/7, 2p. 2/3, 3p. 2/6), izcīnīja divas atlēkušās bumbas (abas aizsardzībā), izdarīja divas rezultatīvas piespēles, pārtvēra divas bumbas un bloķēja vienu pretinieku metienu. Latvietis šoreiz pieļāva divas kļūdas, kā arī nopelnīja vienu piezīmi un spēli pabeidza ar trešo labāko +/- rādītāju (+13) komandā.

Abas komandas pirmo ceturtdaļu aizvadīja ļoti līdzvērtīgi un neviena otrai tajā neļāva ievērojami atrauties. Pirmā ceturkšņa beigās ”Wizards” panāca piecu punktu pārsvaru, bet līdz otrās ceturtdaļas sākumam mājinieki to sadeldēja līdz minimumam – 24:25. Otrā ceturkšņa sākumā Ņujorka pēc ilgāka laika pārtraukuma pārņēma vadību un, lai gan pēc tam viesi vairākas reizes panāca +6, ”Knicks” pirmā puslaika beigās veica 10:0 izrāvienu un pabeidza to ar četru punktu pārsvaru (50:46).

Otrā puslaika ievadā Ņujorka panāca sešu punktu pārsvaru, bet trešās ceturtdaļas turpinājumā viesi sadeldēja deficītu līdz minimumam un vēlāk jau izvirzījās vadībā ar +7. Trešā ceturkšņa vidū ”Knicks” uz brīdi atguva vadību, taču pēc tam Vašingtona panāca sešu punktu vadību un sagaidīja pēdējo ceturtdaļu ar četru punktu pārsvaru – 77:73. Pēdējā ceturkšņa vidū viesi panāca +10 un tā turpinājumā vēl veica 11:0 izrāvienu, izcīnot pārliecinošu uzvaru ar 114:96.

Līdz ar to Vašingtona izcīnīja otro panākumu pēc kārtas un svinēja piekto uzvaru pēdējos septiņos mačos. Savukārt Ņujorka piedzīvoja otro zaudējumu pēc četru uzvaru sērijas pārtrūkšanas. Ar bilanci 20-33 ”Wizards” šobrīd ieņem devīto vietu Austrumu konferencē, kamēr ”Knicks ar bilanci 17-38 tajā pašā konferencē ierindojas vien 13. pozīcijā 15 komandu konkurencē.

Vašingtonas rindās šonakt lielisku maču aizvadīja komandas sezonas rezultatīvākais spēlētājs Bredlijs Bīls, kurš iemeta 30 punktus. Savukārt pretinieku nometnē rezultatīvākais ar 21 gūtu punktu bija Džūliuss Rendls.

Nākamo spēli ”Wizards” aizvadīs vien nākamās nedēļas beigās (22. februārī), kad pulksten 2:00 savā laukumā uzņems Austrumu konferencē pēdējā vietā esošo Klīvlendas ”Cavaliers”, kura pēdējos 14 mačos ir piedzīvojusi 13 zaudējumus.