Bertānam seši punkti; “Spurs” zaudē izslēgšanas turnīra trešajā cīņā (+VIDEO)

21/04/2017 08:18

Latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns ceturtdien iemeta divus tālmetienus, bet viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda cieta pirmo neveiksmi šīs sezonas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīrā.

“Spurs” ar rezultātu 94:105 (21:21, 25:29, 17:31, 31:24) viesos piekāpās Memfisas “Grizzlies”, Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā līdz četrām uzvarām saglabājot vadību ar 2-1.

Pēc trim ceturtdaļām “Spurs” komandai bija 18 punktu deficīts un ceturtā perioda ievadā laukumā izgāja latvietis, tomēr viņam neizdevās viesus glābt.

“Spurs” komanda bija pieveikusi “Grizzlies” desmit izslēgšanas turnīra spēlēs pēc kārtas, tomēr šosezon regulārajā čempionātā zaudēja divos mačos Memfisā.

Bertāns nospēlēja 12 minūtes, kuru laikā realizēja divus no trim izpildītajiem tālmetieniem, bet vienīgais viņa divpunktu raidījums lidoja garām.

Šī latvietim bija otrā izslēgšanas turnīra spēle karjerā, kurā viņš izgāja laukumā, šoreiz sasniedzot karjeras rekordu gan spēlētajās minūtēs, gan gūtajos punktos.

“Grizzlies” rindās rezultatīvākais ar 24 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm bija Maiks Konlijs, kamēr Marks Gasols un Zeks Rendolfs iemeta pa 21 punktam.

Tikmēr “Spurs” sastāvā labākais bija 18 punktus guvušais Kavai Lenards.

Viss pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā cīņā un pēc tā “Grizzlies” komanda bija priekšā ar 50:46, bet izšķirošais izrāviens tika veikts trešajā periodā, kur mājinieki sameta pirmos astoņus punktus, turpinājumā pārsvaru tikai palielinot. Kaut “Spurs” vēlāk vēl pietuvojās līdz 12 punktiem, pēc ceturtdaļas viesi zaudēja ar 63:81.

Šāda neveiksmīga spēle deva iespēju līdz ar ceturtās ceturtdaļas ievadu laukumā doties Bertānam, tomēr ar to nebija pietiekami, lai “Spurs” strauji tuvotos. Tiesa, kad divus tālmetienus pēc kārtas iemeta Džonatons Simonss, viesi samazināja deficītu līdz 75:91. Savu pirmo tālmetienu Bertāns trāpīja trīs ar pusi minūtes pirms beigām, samazinot deficītu līdz 81:98, bet otro priekšpēdējā minūtē un “Spurs” samierinājās ar zaudējumu.

Ceturto reizi sērijā abas komandas sacentīsies sestdien Memfisā, bet pēc tam otrdien atgriezīsies Sanantonio.

“Spurs” un “Grizzlies” NBA izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā tikās arī pērn, kad Sanantonio komanda sēriju uzvarēja ar 4-0. Līdzīgs rezultāts bija arī 2013.gadā, kad “Spurs” četros mačos triumfēja Rietumu konferences finālā, līdz ar to līdz ceturtdienai Sanantonio vienība Memfisas klubu izslēgšanas spēlēs uzvarēja desmit reizes pēc kārtas.

Kā vēstīts, izslēgšanas turnīrā Grega Popoviča trenētā “Spurs” komanda ieņēma otro vietu Rietumu konferences un arī visas līgas kopvērtējumā, bet “Grizzlies” komanda guva par 18 panākumiem mazāk un bija septītajā vietā konferencē.

Bertāns savā NBA debijas sezonā regulārajā čempionātā gāja laukumā 67 spēlēs, kurās vidēji nospēlēja 12,1 minūti, iemeta 4,5 punktus un izcīnīja 1,5 atlēkušās bumbas. Viņš četros mačos iemeta vismaz 15 punktus, bet rezultatīvākā cīņa latvietim bija 7.janvārī, kad pret Šarlotes “Hornets” tika gūts 21 punkts.

Bertāns kļuvis tikai par otro Latvijas basketbolistu pēc Andra Biedriņa, kurš piedalījies NBA izslēgšanas spēlēs. Biedriņš savulaik “play-off” mačos pārstāvēja Goldensteitas “Warrors” vienību, ar kuru 2007. un 2013.gadā sasniedza otro kārtu.