Bertānam simtprocentīga precizitāte no trīspunktu līnijas pārliecinošā “Wizards” zaudējumā

06/02/2021 07:07
Dāvis Bertāns un Džimijs Batlers

Šonakt Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Dāvim Bertānam gūstot deviņus punktus, viņa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards” izbraukumā ar rezultātu 95:122 piedzīvoja sagrāvi pret pirms divām dienām pārspēto Maiami “Heat”.

Bertāns laukumā pavadīja 16 minūtes un astoņas sekundes, kuru laikā guva deviņus punktus, atdeva vienu rezultatīvu piespēli un bloķēja vienu pretinieku metienu. Dāvis iemeta visus trīs soda metienus un realizēja abus tālmetienus, pirmo reizi šosezon no trīspunktu līnijas metot ar simtprocentu precizitāti. Latvietis šoreiz pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja divas personīgās piezīmes un spēli pabeidza ar negatīvu +/- rādītāju (-18).

”Wizards” maču uzsāka neveiksmīgi, ļaujot mājiniekiem pirmajās minūtēs veikt 19-11 izrāvienu. Lai gan nedaudz vēlāk Vašingtona samazināja rezultāta starpību līdz sešiem punktiem (21:15), pirmās ceturtdaļas turpinājumā ”Raptors” panāca +14 un pabeidza pirmo ceturksni ar 13 punktu pārsvaru – 40:27. Turklāt otrās ceturtdaļas ievadā Maiami veica vēl vienu 18:8 izrāvienu, panākot sev 23 punktu pārsvaru (58:35). “Heat” turpināja dominēt, otro ceturtdaļu noslēdzot ar graujošo rezultātu – 71:43.

Spēles trešajā ceturksnī “Wizards” basketbolisti neveiksmīgi turpināja pakaļdzināšanos, ik minūti rezultāta starpībai tikai palielinoties par labu mājiniekiem. “Heat” ievērojami attālinājās un trešās ceturtdaļas beigās uz tablo bija redzams 36 punktu pārsvars – 106:70. Pēdējā ceturkšņa ievadā “Wizards” sadeldēja rezultāta starpību līdz 25 punktiem (106:81), savukārt jau brīdi vēlāk atradās iedzinējos vien ar 18 punktiem (113:95). Mača noslēgumā mājinieki atjaunoja 27 punktu starpību, beigās izcīnot graujošu uzvaru ar 122:95.

Viesiem rezultatīvākais ar 25 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Kendriks Nuns. Tāpat 20 gūto punktu atzīmi sasniedza arī Bems Adebajo (21). Savukārt Vašingtonas rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem, trīs izcīnītām bumbām zem groziem un divām piespēlēm bija “Wizards” šosezon jauniegūtais ukraiņu centrs Alekss Leņs.

“Heat” šonakt revanšējās par pirms divām dienām piedzīvoto zaudējumu un izcīnīja trešo uzvaru pēdējos desmit  mačos. Tāpat arī “Wizards” spējusi uzvarēt vien trijās no pēdejam desmit spēlēm. “Heat” ar bilanci 8-14 šobrīd ieņem 13.vietu Austrumu konferencē. Savukārt Vašingtona ar bilanci 5-14 konferencē ierinfojas tūlīt pat aiz šīs nakts pāri darītājiem, proti, 14. priekšpēdējā pozīcijā.

Nākamais mačs ”Wizards” paredzēts jau svētdien (7.februārī), kad pulksten 20:00 pēc Latvijas laika izbraukumā nāksies spēkoties ar Šarlotes “Hornets”.