Bertānam trešais lielākais spēles laiks šosezon (VIDEO)

07/12/2017 07:45

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns trešdien guva septiņus punktus, palīdzot Sanantonio “Spurs” komandai Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē mājās ar 117:105 (27:35, 30:23, 29:24, 31:23) uzvarēt Maiami “Heat” komandu.

“Spurs” uzvarēja otrajā mačā pēc kārtas un sestajā pēdējos septiņos mačos, kamēr “Heat” šis bija ceturtais zaudējums pēdējās piecās cīņās.

Bertāns spēlēja 17 minūtes un divas sekundes, kas viņam bija trešais lielākais spēles laiks šajā sezonā. Viņš trāpīja abus divpunktu metienus un vienu no četriem tālmetieniem, kā arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas un izdarīja vienu rezultatīvu piespēli. Tāpat latvietis bloķēja vienu metienu, pārtvēra vienu bumbu un pieļāva vienu kļūdu, nopelnot divas piezīmes. Tiesa, Bertānam esot laukumā “Spurs” ielaida par 13 punktiem vairāk nekā iemeta, kas bija sliktākais rādītājs komandā.

Uzvarētājiem astoņi no 11 laukumā gājušajiem spēlētājiem guva vismaz desmit punktus, bet rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Lemarkuss Oldridžs. Tikmēr Braiens Forbss pievienoja 17, bet Rūdijs Gejs 16 punktus.

Savukārt “Heat” komandu no zaudējuma neglāba Tailera Džonsona 25 punkti, kamēr Dions Veiterss sameta par trim punktiem mazāk.

“Spurs” komandai neizdevās spēles sākums, pēc pirmās ceturtdaļas zaudējot ar 27:35. Bertāns laukumā devās mača septītajā minūtē un pirmajā ceturtdaļā guva divus punktus, kā arī nobloķēja Kellija Olinika centienus triekt bumbu grozā no augšas.

Laukumā latvietis atgriezās otrās ceturtdaļas vidū, tobrīd “Spurs” komandai zaudējot ar 42:44, Bertānam ar tālmetienu drīz vien mājiniekus izvirzot jau vadībā. Līdzīgu iespēju Bertāns ieguva arī trešajā ceturtdaļā, kurā izcēlās ar divpunktnieku, panākot 81:78 “Spurs” labā, taču izšķirošajos spēles momentos viņš palika rezervē.

Uzvaras pamatus Sanantonio komanda ielika pēdējās ceturtdaļas pirmajā pusē, kurā spēja iekrāt 15 punktu pārsvaru (104:89). “Heat” gan vēl spēja pietuvoties līdz sešu punktu deficītam, taču beigās “Spurs” guva itin drošu uzvaru, pēdējā minūtē laukumā tiekot arī Bertānam.

“Spurs” ar 17 uzvarām 25 spēlēs saglabā trešo pozīciju Rietumu konferencē, kamēr “Heat” ar 11 panākumiem 24 cīņās ir Austrumu konferences desmitajā vietā, vienu pozīciju aiz Ņujorkas “Knicks”, kam ir par uzvaru vairāk.

Jau vēstīts, ka pēc divu spēļu izlaišanas laukumā trešdien atgriezās Kristaps Porziņģis, kurš ar 18 punktiem punktiem palīdzēja “Knicks” komandai mājās ar 99:88 (23:32, 26:17, 27:18, 23:21) uzvarēt Memfisas “Grizzlies” vienību.

Sanatonio komanda nākamo maču aizvadīs piektdien, kad uzņems Austrumu konferences un visas līgas līderi Bostonas “Celtics”.

Jau vēstīts, ka svētdien Bertāns guva 16 punktus, atkārtojot savu šīs sezonas labāko rezultātu, kā arī bloķēja piecus metienus, bet “Spurs” viesos ar rezultātu 87:90 zaudēja Oklahomasitijas “Thunder” vienībai.

Bertānam, salīdzinājumā ar sezonas sākumu, pēdējos mačos spēles laiks ir krietni pieaudzis. Latvietis šosezon 21 mačā guvis vidēji 3,8 punktus spēlē, izcīnot 1,1 atlēkušo bumbu.