Bertānam un “Mavericks” jau ceturtais sezonas duelis pret Rietumu pastarīti

02/01/2023 14:37
Dāvis Bertāns

Gaidāmajā naktī plkst. 3:00 pēc Latvijas laika Nacionālajā basketbola asociācijā (NBADāvja Bertāna pārstāvētā Dalasas “Mavericks” spēkosies ar Hjūstonas “Rockets”.

Šis jau būs ceturtais un pēdējais principiālais Teksasas štata duelis šosezon. Abu komandu pirmajā cīņā negaidītu panākumu izcīnīja Rietumu konferencē pēdējā vietā esošā “Rockets”, kamēr abās nākamajās spēlēs savu darbu paveica “Mavericks”.

Mainīgs arī bijis Bertāna pienesums – zaudējumā viņš nospēlēja tikai trīs minūtes, abu komandu otrajā duelī viņš spēlēja lielu lomu un ar 11 punktiem, tostarp ar vairākām svarīgām darbībām ceturtajā ceturtdaļā sekmēja panākumu. Tikmēr klubu pēdējā savstarpējā spēlē Dāvis 16 minūtēs netrāpīja nevienu tālmetienu, bet realizēja divus ātros uzbrukumus. Šosezon latvietim 18 spēlēs vidēji 10,1 minūtēs gūti 4,6 punkti.

Dalasas vienība pēc samērā vājā sezonas sākuma, kur tai bija problēmas pārsniegt 50% uzvarētu maču robežu, beidzot ir nostabilizējusies un ar 21 uzvaru 37 mačos ieņem ceturto vietu Rietumos. Fenomenāls šosezon bijis Luka Dončičs, kurš ir komandas līderis visos galvenajos statistikas rādītājos (34,2 punkti, 8,7 atlēkušās bumbas, 8,9 rezultatīvas piespēles). Tostarp no pēdējām piecām spēlēm slovēnis trīs reizes viņš guvis vairāk par 50 punktiem. Savu lomu jaunajā komandā tāpat ir sapratis Kristians Vuds, kurš ar 17,7 punktiem ir vienības otrais rezultatīvākais spēlētājs.

Tikmēr ar jaunajiem talantiem bagātajā “Rockets” komandā sekmīgākais ir bijis Džeilens Grīns. Pagājušā gada NBA drafta otrais numurs izcēlies ar vidēji 21,5 punktiem. Kevins Porters juniors caurmērā guvis 19,4 punktus, kamēr turks Alperins Šenguns ir trešais rezultatīvākais vienības spēlētājs (14,3 punkti), kā arī labākais atlēkušo bumbu vācējs (8,7).