Bertānam un “Mavs” spēle Jūtā, Porziņģa atgriešanās uz jautājuma zīmes

28/01/2023 15:53
Dāvis Bertāns

Gaidāmajā naktī Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Dāvja Bertāna pārstāvētā Dalasas “Mavericks” plkst. 04:00 pēc Latvijas laika viesos tiksies ar Jūtas “Jazz”, tikmēr Vašingtonas “Wizards” plkst. 03:00 izbraukumā spēkosies ar Ņūorleānas “Pelicans”.

“Jazz” – “Mavericks”

Abas vienības tiksies otro reizi šosezon. Pirmajā abu komandu duelī 3.novembrī savā laukumā pārāka bija “Mavericks”, kas svinēja uzvaru ar rezultātu 103:100. “Mavericks”, kas piedzīvojusi septiņus zaudējumus pēdējās desmit spēlēs, patlaban ar bilanci 26-24 ieņem sesto vietu Rietumu konferencē. Savukārt “Jazz”, kurai pēdējā laikā uzvaras mijas ar zaudējumiem, šobrīd ar 25 panākumiem un 26 zaudējumiem atrodas desmitajā pozīcijā tajā pašā konferencē.

Sezonā kopumā Bertāns nav izcēlies ar iespaidīgu rezultativitāti. Latvietis nospēlētajā 31 mačā vidēji laukumā bija 10,7 minūtes, kurās caurmērā guva 4,2 punktus un grozam no tālmetienu līnijas uzbruka ar 38,4% precizitāti.

Neapšaubāms “Mavericks” līderis ir slovēnis Luka Dončičs, kurš caurmērā atzīmējies ar 33 punktiem, 8,9 atlēkušajām bumbām un 8,4 rezultatīvām piespēlēm. Viņam ar 18,4 punktiem un 8,4 bumbām zem groziem palīdz centrs Kristians Vuds. Tiesa, gan Dončičs gan Vuds Taču gaidāmās nakts mačā nepiedalīsies savainojumu dēļ.

Viņu prombūtnes laikā līdera lomu uzņemsies komandas trešais rezultatīvākais spēlētājs Spensers Dinvidijs, kurš vidēji gūst 17,3 punktus. Viņam palīdzēs Tims Hārdevejs juniors, kurš ar 13,8 punktiem noslēdz labāko četrinieku.

Savukārt “Jazz” sastāvā punktiem bagātākais spēlētājs ir Lauri Markanens, kurš caurmērā iekrājis 24,8 punktus. Tāpat somu basketbolists caurmērā savācis 8,7 bumbas zem groziem un atdevis 1,8 piespēles. Otrs punktiem bagātāgais spēlētājs ir Džordans Klarksons, kura kontā vidēji 21 punkts un 4,3 piespēles. Trešais labākais mājinieku komandā ir Kolins Sekstons, kura kontā šosezon vidēji 14,4 punkti.

“Pelicans” – “Wizards”

Abas komandas aizvadīs otro savstarpējo maču šosezon. Vienību pirmajā duelī 10.janvārī izbraukumā ar rezultātu 132:112 pārliecinoši labāka bija Ņūorleānas vienība. “Wizards”, kas sasniegusi četru uzvaru sēriju, patlaban ar bilanci 22-26 ieņem 11.vietu Austrumu konferencē. Savukārt “Pelicans” ar sešiem zaudējumiem pēc kārtas šobrīd ierindojas ceturtajā pozīcijā Rietumos. Ņūorleānas komanda 49 mačos izcīnījusi 26 panākumus un cietusi 23 neveiksmes.

Pagaidām Porziņģa statuss gaidāmās nakts mačam ir neskaidrs. Latvietis guva potītes savainojumu 22.janvāra mačā pret Orlando “Magic”, kurā viņa pārstāvētā komanda svinēja uzvaru ar rezultātu 138:118 un viņa dalība gaidāmās nakts mačā ir uz jautājuma zīmes.

Pēdējā mačā, kurā latvietis devās laukumā, viņš nospēlēja 22 minūtes un 60 sekundes, kuru laikā guva 17 punktus, izcīnīja sešas atlēkušās bumbas un bloķēja vienu pretinieku metienu. Trešās ceturtdaļas vidū Kristaps guva traumu, neveiksmīgi piezemējoties uz kreisās kājas. Kopš tā brīža viņš izlaidis jau divus mačus, taču pastāv iespēja, ka gaidāmajā naktī Porziņģis varētu atgriezties ierindā.