Bertānam un Pasečņikam uzvara cīņā par palikšanu ACB līgā

06/05/2023 21:38
Dairis Bertāns un Anžejs Pasečņiks

Spānija

Latvijas basketbolistu Anžeja Pasečņika un Daira Bertāna pārstāvētā Seviljas “Real Betis” sestdien izcīnīja uzvaru Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē. Seviljas vienība savā laukumā ar rezultātu 86:78 (22:22, 20:13, 18:25, 26:18) guva panākumu pār “Bilbao”.

Pasečņiks spēlēja 19 minūtes un deviņas sekundes, kuru laikā grozā meta trīs no deviņiem divu punktu metieniem un vienu no diviem soda metieniem, tiekot pie septiņiem punktiem. Viņa kontā arī septiņas bumbas zem groziem, viena kļūda, viens bloķēts metiens, četras piezīmes un divi izprovocēti sodi, noslēdzot maču ar +/- rādītāju +2 un efektivitātes koeficientu četri.

Tikmēr Bertāns laukumā bija astoņas minūtes un astoņas sekundes, garām metot trīs tālmetienus. Viņš statistikā atzīmējās ar vienu atlēkušo bumbu, tika pie +/- rādītāja -5 un efektivitātes koeficienta -2. “Real Betis” panākumu kaldināja Taisons Peress, kurš guva 16 punktus un izcīnīja 11 bumbas zem groziem, kamēr rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Džīns Montero. Viesu rindās ar 18 punktiem izcēlās Densels Andersons.

Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas “Baskonia” ar 25 uzvarām 30 mačos turnīra tabulā ieņem otro vietu, Mārča Šteinberga Manrezas “Baxi” ar deviņām uzvarām 31 mačā atrodas 15.vietā, “Real Betis” ar bilanci 9-22 ir 16., bet “Fuenlabrada”, kurai savainojuma dēļ šosezon vairs nevarēs palīdzēt Rodijs Mačoha, ar četrām uzvarām 30 spēlēs ir pēdējā pozīcijā 18 komandu konkurencē.

Francija

Rodions Kurucs sestdien palīdzēja Strasbūras SIG izcīnīt panākumu Francijas čempionāta mačā. Latvijas vīriešu izlases galvenā trenera Lukas Banki vadītā Strasbūras vienība savā laukumā ar rezultātu 90:62 (22:21, 22:13, 23:20, 23:8) pārspēja “Nanterre 92”.

Kurucs spēlēja 20 minūtes un 37 sekundes, kuru laikā, metot grozā divus no četriem divu punktu metieniem un divus soda metienus, tika pie sešiem punktiem, kā arī atzīmējās statistikā ar sešām atlēkušajām bumbām, četrām rezultatīvām piespēlēm, trīs piezīmēm, trīs pārtvertām piespēlēm, vienu kļūdu, sakrājot +/- rādītāju +11.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 15 gūtajiem punktiem bija Deandrē Lensdauns, kamēr pretiniekus no zaudējuma neglāba Benžamēns Senē, kurš guva arī 15 punktus.

Strasbūras komanda ar 15 panākumiem 32 cīņā ierindojas desmitajā vietā 18 Francijas čempionāta komandu vidū.