Bertānam un Timmam produktīvs sniegums Eirolīgas mačā

26/01/2021 21:23
Jānis Timma

ULEB Eirolīga

Latvijas basketbolisti Daris Bertāns un Jānis Timma otrdien ULEB Eirolīgas spēlē guva attiecīgi 15 un astoņus punktus, bet viņu pārstāvētā komanda Maskavas apgabala “Khimki” piedzīvoja zaudējumu “Khimki” mājās ar 93:95 (15:26, 29:18, 31:29, 18:22) piekāpās Minhenes “Bayern”.

Bertāns laukumā pavadīja 28 minūtes un piecas sekundes, kuru laikā izcēlās ar 15 punktiem, vienu atlēkušo bumbu un vienu pārtvertu bumbu. Basketbolists grozā raidīja vienu no diviem divpunktu un trīs no pieciem trīspunktu metieniem, kā arī realizēja četrus no pieciem “sodiņiem”. Tāpat Bertāns nopelnīja trīs personīgās piezīmes, pretiniekus izprovocēja uz diviem noteikumu pārkāpumiem spēli noslēdza ar 12 efektivitātes koeficienta punktiem, kas bija otrs labākais rādītājs komandā.

Viņa tautietis Timma nospēlēja 25 minūtes un 50 sekundes, kuru laikā iekrāja astoņus punktus, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas un divreiz pārtvēra bumbu. Timma grozā raidīja vienu no diviem divpunktu un divus no astoņiem trīspunktu metieniem. Basketbolists arī nopelnīja četras personīgās piezīmes, pretiniekus izprovocēja uz vienu noteikumu pārkāpumu un spēli noslēdza ar pieciem efektivitātes punktiem.

Rezultatīvākais “Khimki” rindās ar 32 punktiem un 11 rezultatīvām piespēlēm bija Aleksejs Šveds, bet otrā laukuma pusē Niks Vīlers-Babs iekrāja 25 punktus, astoņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles.

Otrdien Eirolīgā spēli aizvadīs arī Rolanda Šmita pārstāvētā “Barcelona”. “Khimki” ar diviem panākumiem 22 mačos Eirolīgā ieņem pēdējo jeb 18.vietu. Arī šosezon Eirolīgā ir pārstāvētas desmit valstis ar 18 komandām, kas ir tikpat, cik iepriekšējā sezonā. Komandas aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas turnīrā. Eirolīgas čempione tiks noskaidrota Ķelnē, kur notiks finālčetrinieka turnīrs. Pagājušajā sezonā čempione netika noskaidrota, turnīram noslēdzoties sešas kārtas pirms regulārā čempionāta beigām.

ULEB Eirokauss

Latvijas basketbolists Artūrs Žagars otrdien ULEB Eirokausa otrās kārtas trešajā spēlē punktus neguva, bet palīdzēja savai komandai Badalonas “Joventut” izcīnīt uzvaru, “Joventut” mājās E grupas spēlē ar 79:72 (12:16, 26:24, 23:15, 18:17) uzvarēja “Monaco”. Žagars šajā spēlē laukumā pavadīja vienu minūti un trīs sekundes, kuru laikā metienus pa grozu neizdarīja, vienreiz rezultatīvi piespēlēja un spēli noslēdza ar vienu efektivitātes koeficienta punktu.

Uzvaru ar 22 punktiem kaldināja Nenads Dimitrijevičs, bet vēl 11 punktus guva Vladimirs Brodzianskis. “Monaco” komandā 17 punktus un sešas atlēkušās bumbas nopelnīja Markoss Naits. Pēc trim spēļu kārtām E grupas vadībā ar trim uzvarām ir “Joventut”, ar diviem panākumiem seko “Monaco”, bet Malagas “Unicaja” un “Nanterre 92” no Francijas divos mačos cietušas zaudējumus.

ULEB Eirokausā 24 komandas bija sadalītas četrās apakšgrupās, bet otro posmu sasniedza katras grupas četras labākās vienības, kamēr tālāk ceturtdaļfinālā iekļūs katras “Top16” kārtas apakšgrupas divas labākās komandas. Izslēgšanas turnīrā ceturtdaļfināli, pusfināli un fināls notiks sērijās līdz divām uzvarām. Iepriekšējā sezonā turnīrs tika pārtraukts pirms ceturtdaļfināla izspēles un čempioni netika noskaidroti.