Bertānam divi precīzi tālmetieni, “Wizards” piedzīvo sakāvi pret Minesotu (VIDEO)

03/11/2019 05:27

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns šonakt guva astoņus punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā pret Minesotas “Timberwolves”, taču viņa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards” mājās piedzīvoja sakāvi ar vairāk nekā 20 punktu starpību (109:131) un cieta trešo neveiksmi pēc kārtas.

Bertāns šoreiz laukumā pavadīja 27 minūtes un septiņas sekundes, gūstot astoņus punktus (1p. 2/2, 2p. 0/3, 3p. 2/7), izcīnot trīs atlēkušās bumbas un atdodot divas rezultatīvas piespēles. Tāpat latvietis pieļāva vienu kļūdu, kā arī nopelnīja divas piezīmes un pabeidza maču ar negatīvu +/- rādītāju (-11).

Bertāns līdz šim mačam vidēji bija guvis 16 punktus (ceturtais labākais rādītājs komandā), izcīnījis trīs atlēkušās bumbas un atdevis 1,3 rezultatīvās piespēles.

“Timberwolves” ļoti rezultatīvi uzsāka šo cīņu, izvirzoties vadībā ar 7:2 un vēlāk panākot 13:5. Pirmās ceturtdaļas turpinājumā viesi divreiz panāca pat 17 punktu pārsvaru, taču mājinieki neļāva Minesotai tālāk atrauties un pirmā ceturkšņa beigās pietuvojās līdz – 5. Pirmās ceturtdaļas pašā izskaņā gan “Wizards” realizēja tālmetienu un panāca astoņu punktu pārsvaru – 42:34.

Lai gan otrā ceturkšņa ievadā Vašingtona divreiz samazināja rezultāta starpību līdz sešiem punktiem, pirmā puslaika turpinājumā viesi veica 6:0 izrāvienu un panāca 20 punktu handikapu (49:69). Tiesa līdz otrās ceturtdaļas noslēgumam Minesota sadeldēja deficītu līdz 14 punktiem – 56:70.

Otrā puslaika sākumā, realizējot divus tālmetienus, “Timberwolves” atguva 20 punktu pārsvaru (80:60) un nedaudz vēlāk arī veica izšķirošo izrāvienu. Gūstot 17 punktus un ļaujot pretiniekiem atbildēt tikai ar diviem, trešās ceturtdaļas beigās viesi palielināja savu handikapu jau līdz 32 punktiem – 99:67.

Lai gan trešo ceturksni Minesota pabeidza ar 34 punktu pārsvaru (106:74), pēdējā ceturtdaļā “Wizards” sadeldēja daļu no deficīta un padarīja rezultātu uz tablo nedaudz pieklājīgāku. Gūstot 37 un ielaižot tikai 25 punktus, laukuma saimnieki pēdējā ceturksnī samazināja starpību līdz 22 punktiem – 109:131.

Uzvarētājiem, kuriem divu saņemto spēļu diskvalifikācijas dēļ nevarēja palīdzēt Karls-Entonijs Taunss, šoreiz rezultatīvākais ar 21 gūtu punktu bija Endrjū Viginss. Savukārt majinieku rindās lielisku spēli aizvadīja Bredlijs Bīls, kurš guva 30 punktus un kļuva par mača rezultatīvāko spēlētāju.

Vašingtona šonakt piedzīvoja jau trešo zaudējumu pēc kārtas un cieta ceturto neveiksmi pēdējās piecās spēlēs. Savukārt “Timberwolves” svinēja ceturto panākumu šosezon aizvadītajos piecos mačos.

Minesota šobrīd ieņem otro vietu Rietumu konferencē. Tikmēr “Wizards” patlaban ierindojas priekšpēdējā Austrumu konferences pozīcijā.

Nākamā spēle Vašingtonai paredzēta 5. novembrī (pulksten 2:00) savā laukumā pret Detroitas “Pistons”, kas šonakt ar 113:109 pārspēja cita latviešu basketbolista Rodiona Kuruca pārstāvēto Bruklinas “Nets”.