Bertāns aizmet garām sešus tālmetienus, ”Wizards” vēlreiz piekāpjas ”Bulls” (VIDEO)

01/01/2021 02:51
Dāvis Bertāns

Piekto zaudējumu piecās aizvadītajās jaunās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonas spēlēs šonakt piedzīvoja latviešu basketbolistu Dāvja Bertāna un Anžeja Pasečņika pārstāvētā Vašingtonas ”Wizards”, kas savā laukumā ļoti rezultatīvā mačā ar 130:133 piekāpās Čikāgas ”Bulls” un neizmantoja iespēju revanšēties pretiniekiem par iepriekšējā mačā piedzīvoto zaudējumu.

Dāvis Bertāns laukumā pavadīja 21 minūti un 29 sekundes, kuru laikā guva tikai trīs punktus. Latviešu basketbolists realizēja trīs no trim soda metieniem, taču pagalam neveiksmīgi uzbruka grozam no spēles un aizmeta garām visus astoņus no spēles izpildītos metienus (2p. 0/2, 3p. 0/6). Dāvis izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, atdeva divas rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu un nopelnīja trīs piezīmes. Diemžēl Bertāns maču pabeidza arī ar sliktāko +/- rādītāju Vašingtonas vienībā (-18).

Tikmēr otrs ”Wizards” komandu pārstāvošais latviešu basketbolists Anžejs Pasečņiks šoreiz ne vien nedevās laukumā, bet pat netika pieteikts spēlei. Šosezon viņš vēl nav piedalījies nevienā no mačiem.

Abas komandas pirmajā ceturtdaļā uguņoja uzbrukumā un pirmo spēles daļu aizvadīja ļoti rezultatīvi. Gan ”Wizards”, gan ”Bulls” pirmo 12 minūšu laikā realizēja pa sešiem tālmetieniem, taču mājinieki ar augstāku precizitāti izpildīja divpunktu metienus un pabeidza pirmo ceturksni ar sešu punktu pārsvaru (41:35). Otrajā ceturtdaļā situācija laukumā gan ievērojami mainījās un Vašingtona aizmeta garām grozam visus septiņus izpildītos trīspunktniekus. Tikmēr viesi saglabāja augstu metienu precizitāti un, beidzoties pirmajam puslaikam, atradās vadībā ar trīs punktu pārsvaru – 71:68.

Pēc puslaika pārtraukuma abas komandas turpināja priecēt līdzjutējus ar ļoti rezultatīvu sniegumu. ”Wizards” trešās ceturtdaļas sākumā izdevās atgūt vadību un divreiz pat panākt piecu punktu handikapu, taču viesi, veicot divus iespaidīgus izrāvienus, trešā ceturkšņa izskaņā panāca +11 un sagaidīja ceturto ceturtdaļu ar septiņu punktu vadību (107:100). Lai gan pēdējā ceturkšņa vidū Vašingtonai izdevās sadeldēt deficītu un panākt +5, ”Bulls” veiksmīgāk aizvadīja spēles pēdējās minūtes un beigu beigās sagādāja mājiniekiem vēl vienu zaudējumu – 130:133.

”Wizards” otro reizi trīs dienu laikā piekāpās Čikāgai un cieta piekto neveiksmi piecās šosezon aizvadītajās spēlēs. Tikmēr sezonas ievadā trīs zaudējumus trijos mačos piedzīvojusī ”Bulls”, neskatoties uz vairāku svarīgu spēlētāju nedošanos šonakt laukumā, svinēja otro panākumu pēc kārtas.

Čikāgas rindās ar rezultatīvu sniegumu izcēlās Oto Porters, kurš, gūstot 28 punktus un savācot 12 bumbas zem groziem, atzīmējās ar ”double-double”. Tāpat divciparu skaitli divos statistikas rādītājos sasniedza arī Kobī Vaits, kurš pievienoja 16 punktus un izdarīja desmit rezultatīvas piespēles.

Savukārt Vašingtonas sastāvā rezultatīvāko spēlētāju godu ar 28 gūtiem punktiem šoreiz dalīja Bredlijs Bīls un ar lielisku precizitāti no spēles uzbrūkošais Tomass Braients (realizēja desmit no 11 metieniem). Tikmēr jau savu ceturto ”triple-double” tikpat spēlēs savāca Rasels Vestbruks, kurš iemeta 22 punktus, izcīnīja desmit atlēkušās bumbas un atdeva 11 rezultatīvas piespēles.

Nākamā iespēja izcīnīt pirmo uzvaru sezonā ”Wizards” būs jau naktī uz rītdienu (2. janvāri), kad Vašingtonas komanda pulksten 3:00 viesosies pie Minesotas ”Timberwolves”.