Bertānam katastrofāla metienu precizitāte no spēles, ”Wizards” bez Bīla un Vestbruka aizvada rezultatīvu maču pret ”Heat” (VIDEO)

10/01/2021 04:36
Dāvis Bertāns

Otro zaudējumu divās dienās Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt piedzīvoja Dāvja Bertāna un Anžeja Pasečņika pārstāvētā Vašingtonas ”Wizards”, kas, spēlējot bez komandas līderiem Bredlija Bīla un Rasela Vestbruka, mājās ar 124:128 piekāpās Maiami ”Heat” un cieta trešo neveiksmi pēc kārtas.

Dāvis Bertāns laukumā pavadīja 22 minūtes un 12 sekundes, kuru laikā guva tikai piecus (1p. 3/5, 2p. 1/4, 3p. 0/4) punktus. Latviešu basketbolists šonakt izcīnīja arī trīs atlēkušās bumbas, atdeva trīs rezultatīvas piespēles, bloķēja vienu pretinieku metienu un nopelnīja divas piezīmes. Bertāns spēli pabeidza ar trešo sliktāko +/- rādītāju komandā (-8).

Tikmēr Anžejs Pasečņiks bija pieteikts mačam, taču, neskatoties uz Bīla un Vestbruka nespēlēšanu, nedevās laukumā. Bīls šonakt nespēlēja, jo ir atzīts par kontaktpersonu Bostonas ”Celtics” spēlētājam Džeisonam Teitumam. Savukārt Vestbruks nedevās laukumā augšstilba savainojuma dēļ.

Abas komandas pirmajā ceturtdaļā uguņoja uzbrukumā un, pirmajās 12 minūtēs kopā gūstot 91 punktu, atkārtoja NBA rekordu pirmajā ceturksnī gūto punktu skaita ziņā. ”Heat” pašā mača sākumā izvirzījās vadībā ar 6:0 un pirmās ceturtdaļas vidū vienubrīd bija panākusi astoņu punktu pārsvaru (22:14), taču līdz pirmā ceturkšņa beigām mājinieki samazināja rezultāta starpību līdz trijiem punktiem – 44:47.

Diemžēl jau otrajā minūtē mačs beidzās Vašingtonas pamatsastāva centra spēlētājam Tomasam Braientam, jo viņš, neveiksmīgi piezemējoties, guva traumu un pēc tam laukumā vairs nespēja atgriezties. Lai gan otrā ceturkšņa vidū ”Wizards” pirmo reizi mačā izvirzījās vadībā (60:58), viesi drīz vien atguva pazaudēto pārsvaru un pabeidza pirmo puslaiku ar četru punktu vadību – 75:71.

Otrā puslaika pirmajā pusē Maiami palielināja savu pārsvaru līdz desmit punktiem (86:76) un, mājiniekiem trešās ceturtdaļas turpinājumā pagalam neveiksmīgi turpinot spēlēt uzbrukumā, noslēdza trešo ceturksni ar 17 punktu vadību – 103:86.

Veicot 7:0 izrāvienu pēdējās ceturtdaļas ievadā, ”Heat” vēl vairāk nostiprināja savu pārsvaru un panāca jau +24 (110:86), taču Vašingtona nepadevās un spēja sadeldēt lielu daļu deficīta. Tiesa viesi nosargāja uzvaru un svinēja panākumu ar 128:124. Tādējādi ”Wizards” piedzīvoja otro zaudējumu divās dienās un cieta astoto neveiksmi desmit šosezon aizvadītajos mačos.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 31 gūtu punktu bija Tailers Hero, kuram pietrūka vienas atlēkušās bumbas, lai savāktu ”double-double”. Tikmēr Džimijs Batlers pievienoja 26 punktus un palika vienas rezultatīvas piespēles attālumā no ”triple-double”.

Savukārt Vašingtonas rindās, nespēlējot Bīlam un Vestbrukam, līdera lomu uzņēmās Garisons Metjūzs, kurš guva 22 punktus. Par diviem punktiem mazāk nekā Metjūzs (20) iemeta Deni Avidija. Tikmēr 17 punktus ”pieplusoja” Rui Hačimura.

Turpinot šonakt uzsākto trīs mājas spēļu sēriju, ”Wizards” pēc divām dienām (12. janvārī) pulksten 2:00 savā laukumā uzņems Rietumu konferences vicelīderi Fīniksas ”Suns”.