Bertāns aizvada otro rezultatīvāko spēli sezonā, Bīls trijās ceturtdaļās salādē gandrīz 60 punktus (VIDEO)

07/01/2021 04:41
Dāvis Bertāns

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt Dāvis Bertāns mačā pret Austrumu konferences līderi Filadelfijas ”76ers” guva 17 punktus, aizvadot savu līdz šim otro rezultatīvāko spēli šosezon, taču viņa un Anžeja Pasečņika pārstāvētā Vašingtonas ”Wizards”, neskatoties uz Bredlija Bīla fantastisko sniegumu un iespaidīgu atspēlēšanos otrajā puslaikā, ļoti aizraujošā un rezultatīvā mačā viesos atzina pretinieku pārākumu ar 136:141.

Dāvis Bertāns laukumā pavadīja 32 minūtes un 58 sekundes, kuru laikā iemeta 17 (1p. 1/1, 2p. 2/3, 3p. 4/12) punktus. Tāpat latviešu basketbolists izcīnīja četras atlēkušās bumbas (trīs no tām aizsardzībā), kā arī izdarīja vienu rezultatīvu piespēli un pārtvēra vienu bumbu. Tiesa Bertāns pieļāva arī divas kļūdas un nopelnīja trīs piezīmes. Neskatoties uz ”Wizards” piedzīvoto zaudējumu, Dāvis šoreiz spēli noslēdza ar pozitīvu +/- rādītāju (+1).

Tikmēr otrs Vašingtonas komandu pārstāvošais latviešu basketbolists Anžejs Pasečņiks šonakt netika pieteikts mačam.

Nedz ”76ers”, nedz ”Wizards” mača ievadā neizdevās panākt ievērojamu pārsvaru, taču pirmās ceturtdaļas beigās Filadelfija veica 15:6 izrāvienu un, pateicoties veiksmīgajam sniegumam pirmā ceturkšņa beigās, pabeidza pirmo ceturtdaļu ar deviņu punktu vadību (33:24). Otrās ceturkšņa ievadā viesi realizēja divus tālmetienus pēc kārtas un sadeldēja deficītu līdz -3, taču pirmā puslaika turpinājumā ”76ers” guva 49 punktus un līdz lielajam pārtraukumam panāca 15 punktu pārsvaru – 82:67. Arī Vašingtona otrajā ceturtdaļā guva vairāk nekā 40 punktus.

Abas komandas turpināja spēlēt rezultatīvi arī trešajā ceturtdaļā. Veicot 10:2 izrāvienu, laukuma saimnieki trešā ceturkšņa vidusdaļā pirmo reizi mačā panāca vairāk nekā 20 punktu vadību (98:77), bet ”Wizards”, pateicoties 33 punktus pirmajā puslaikā sametušā Bīla lieliskajam sniegumam trešās ceturtdaļas turpinājumā lielu daļu deficīta sadeldēja un, sākoties pēdējām 12 pamatlaika minūtēm, atradās iedzinējos tikai ar desmit punktu starpību – 106:116. Vašingtona pēdējo ceturtdaļu sāka ar 13:1 izrāvienu un tās ievadā pirmo reizi kopš mača sākuma pārņēma vadību (119:117), tomēr neveiksmīgi aizvadīja spēles pēdējās minūtes un beigās piedzīvoja zaudējumu ar 136:141.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 38 gūtiem punktiem bija Džoels Embīds, bet Sets Karijs pievienoja 28 punktus. Tikmēr Bens Simonss, iemetot 17 punktus un izdarot 12 rezultatīvas piespēles, izcēlās ar ”double-double”. Jāatzīmē, ka ”76ers” šonakt ar ļoti augstu precizitāti izpildīja trīspunktu metienus – mājinieki realizēja 18 no 29 (62%) tālmetieniem.

Tikmēr Vašingtonas rindās fantastisku maču aizvadīja jau minētais Bīls, kurš jau pirmajās trijās ceturtdaļas pretinieku grozā salādēja 57 punktus un pabeidza spēli ar 60 gūtiem punktiem, tādējādi aizvadot rezultatīvāko spēli savā NBA karjerā un atkārtojot kluba rekordu. Savukārt Rasels Vestbruks pievienoja 20 punktus un palika divu atlēkušo bumbu attālumā no ”triple-double” (20+8+12).

”Wizards” šonakt cieta pirmo neveiksmi pēdējos trijos mačos un jau sesto zaudējumu šosezon aizvadītajās astoņās spēlēs. Savukārt Filadelfija izcīnīja piekto uzvaru pēc kārtas un svinēja septīto panākumu sezonas aizvadītajos astoņos mačos.

Noslēdzot četru izbraukuma spēļu sēriju, Vašingtona pēc divām dienām (9. janvārī) pulksten 2:30 viesosies pie vienas no Austrumu konferences spēcīgākajām komandām Bostonas ”Celtics”.