Bertāns aizvada rezultatīvāko maču pēc atgriešanās no savainojuma un palīdz “Wizards” pieveikt Minesotu (VIDEO)

02/12/2021 06:37
Dāvis Bertāns

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) savu rezultatīvāko spēli pēc atgriešanās no savainojuma šonakt aizvadīja latviešu basketbolists Dāvis Bertāns, kurš mačā pret Minesotas “Timberwolves” guva 15 punktus un sekmēja Vašingtonas “Wizards” uzvaru savā laukumā ar 115:107.

Bertāns laukumā pavadīja 16 minūtes un 18 sekundes, kuru laikā iemeta 15 punktus (1p. 2/2, 2p. 2/2, 3p. 3/4). Latvietis aizvadīja rezultatīvāko spēli pēc atgriešanās no savainojuma un otru rezultatīvāko maču sezonā. Tāpat Bertāns izcīnīja arī trīs atlēkušās bumbas (visas aizsardzībā), pieļāva vienu kļūdu un nopelnīja vienu piezīmi. Latviešu basketbolists maču pabeidza ar pozitīvu +/- rādītāju +7.

Abas komandas spēli uzsāka ļoti mazrezultatīvi un pirmo ceturtdaļu pabeidza ar neizšķirtu rezultātu – 24:24. Pirmā puslaika turpinājumā gan ”Wizards”, gan Timberwolves” spēja uzlabot savu sniegumu uzbrukumā, taču nevienai no komandām ilgu laiku neizdevās panākt ievērojamu pārsvaru. Otrā ceturkšņa vidū Minesota veica 11:2 izrāvienu un izvirzījās vadībā ar 55:47, panākot tobrīd lielāko pārsvaru mačā, taču mājinieki līdz puslaika pārtraukumam sadeldēja pusi no deficīta – 53:57.

Trešajā ceturtdaļā abas komandas demonstrēja spožu sniegumu uzbrukumā un pārsniedza 30 gūto punktu robežu. Trešā ceturkšņa vidū Vašingtona atguva vadību (78:77) un, sagaidot pēdējo pamatlaika nogriezni, bija pretiniekiem priekšā ar trīs punktu pārsvaru – 91:88. Pēdējās ceturtdaļas sākumā ”Timberwolves” panāca neizšķirtu (95:95), taču, Bertānam realizējot svarīgu tālmetienu, mājinieki atguva vadību un beigu beigās izcīnīja uzvaru ar 115:107.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 27 punktiem bija Montrezls Harels. Tāpat lielisku maču ”Wizards” rindās aizvadīja Bredlijs Bīls, kurš pievienoja 19 punktus un izdarīja deviņas rezultatīvas piespēles. Tikmēr Minesotas sastāvā viesiespaidīgāko sniegumu nodemonstrēja Kārls Entonijs Taunss, kurš, iemetot 34 punktus un savācot desmit bumbas zem groziem, izcēlās ar ”double-double”. Savukārt Entonijs Edvardss ”pieplusoja” 25 punktus.

Ar 22 spēlēs izcīnītām 14 uzvarām un piedzīvotiem astoņiem zaudējumiem Vašingtona šobrīd ieņem augsto ceturto vietu Austrumu konferencē. Savukārt ”Timberwolves” ar 22 mačos iekrātu bilanci 11-11 ierindojas astotajā pozīcijā Rietumu konferencē.

Nākamo maču “Wizards” aizvadīs jau pēc divām dienām (4. decembrī), kad, noslēdzot mājas spēļu sēriju, pulksten 2:00 savā laukumā uzņems Klīvlendas “Cavaliers”.