Bertāns uguņo pēdējā ceturtdaļā un aizvada vēl vienu ļoti rezultatīvu maču pret ”Spurs” (VIDEO)

21/11/2019 04:44

Dāvim Bertānam gūstot 21 punktu pret savu bijušo komandu un aizvadot vienu no savām rezultatīvākajām spēlēm šosezon, otro uzvaru pēdējos trīs mačos Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt izcīnīja viņa pārstāvētā Vašingtonas ”Wizards”, kas mājās ļoti rezultatīvā mačā ar 138:132 pieveica Sanantonio ”Spurs” un sagādāja pretiniekiem jau septīto zaudējumu pēc kārtas.

Bertāns nedevās laukumā ”Wizards” sākumsastāvā, taču ļoti veiksmīgi iesaistījās spēlē no rezervistu soliņa un nospēlēja gandrīz 29 ar pusi minūtes. Laukumā pavadītajā laikā latvietis guva 21 punktu (1p. 3/3, 3/4 2p. 3p. 4/7), izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, kā arī izdarīja četras rezultatīvas piespēles un pārtvēra vienu bumbu. Bertāns gan pieļāva arī trīs kļūdas, nopelnīja vienu piezīmi un pabeidza spēli ar negatīvu +/- rādītāju (-2).

Latviešu basketbolists pirms šī mača līdz šim bija 11 reizes devies laukumā, vidēji spēlējot 27,6 minūtes (iepriekšējā sezonā vidēji 21,5 minūtes) un izceļoties ar 11,7 gūtiem punktiem, kā arī 4,1 izcīnītu bumbu zem groziem. Turklāt viņš bija izcēlies ar augstu metienu precizitāti – realizējis 43,1% metienus no spēles un 41,8% tālmetienu.

Tiekoties jau otro reizi šosezon, abas komandas uguņoja mača sākumā un aizvadīja ļoti rezultatīvi pirmo ceturtdaļu. Spēles ievadā lielākoties vadībā atradās ”Wizards”, taču Sanantonio, atrodoties iedzinējos ar 10:12, veica 8:0 izrāvienu un panāca sešu punktu pārsvaru – 18:12. Lai gan uzreiz pēc tam Bertāns guva savus pirmos punktus spēlē un pārtrauca savas bijušās komandas izrāvienu (14:18), ”Spurs” četras minūtes līdz pirmā ceturkšņa beigām ieguva 10 punktu handikapu – 29:19. Tiesa, Bertānam pēc tam realizējot vienu tālmetienu (22:29), līdz otrās ceturtdaļas sākumam mājinieki lielu daļu starpības sadeldēja – 35:38.

Otrā ceturkšņa ievadā Vašingtona veica 8:0 izrāvienu un pēc ilgāka laika pārtraukuma izvirzījās vadībā (43:40). Laukuma saimnieku izrāvienu ievadīja tieši Bertāns, kurš, iegūstot tiesības otrās ceturtdaļas pašā sākumā izpildīt trīs soda metienus, pievienoja savam rēķinam vēl trīs punktus un panāca uz tablo līdzsvaru – 38:38. Kaut gan pēc ”Wizards” nonākšanas iedzinējos ar piecu punktu starpību (43:48) latvietis izcēlās ar vēl diviem punktiem un sasniedza desmit gūto punktu atzīmi (45:48), ”Spurs” pirmā puslaika beigās panāca 11 punktu pārsvaru (67:56), ko līdz pārtraukumam mājinieki gan samazināja līdz sešiem – 63:69.

Trešās ceturtdaļas sākumā Vašingtona divreiz samazināja rezultāta starpību līdz vienam precīzam tālmetienam, bet viesi guva sešus punktus pēc kārtas (79:70) un nedaudz vēlāk panāca jau desmit punktu pārsvaru – 82:72. ”Wizards” gan nepalika atbildi parādā, veicot 10:0 izrāvienu un atjaunojot uz tablo līdzsvaru (82:82). Laukuma saimnieki neapstājās pie sasniegtā un, Bertānam realizējot otro tālmetienu, trīs ar pusi minūtes līdz trešā ceturkšņa noslēgumam sasniedza deviņu punktu pārsvaru (94:85), no kura lielāko daļu līdz trešās ceturtdaļas beigām gan zaudēja – 101:98.

Lai gan pēdējā ceturkšņa ievadā Sanantonio samazināja deficītu līdz minimumam (102:103), uzreiz pēc tam Bertāns iemeta trešo trīspunktnieku un neļāva viesiem pārņemt vadību – 106:102. Pēc brīža ”Spurs” samazināja rezultāta starpību līdz vienam precīzam metienam no spēles (104:106), taču latvietis guva vēl divus punktus un atjaunoja mājiniekiem +4. Turklāt mirkli vēlāk Bertāns realizēja ceturto tālmetienu un pārsniedza 20 gūto punktu robežu – 111:106. Pamatlaika izskaņā ”Spurs” atspēlēja gandrīz 12 punktu deficītu (132:134), taču beigu beigās mājinieki nosargāja uzvaru un svinēja panākumu ar 138:132.

Tādējādi ”Wizards” revanšējās pretiniekiem par sezonas sākumā izbraukumā piedzīvoto zaudējumu (122:124) un izcīnīja otro uzvaru pēdējās trīs spēlēs. Savukārt Sanantonio nācās samierināties ar jau septīto zaudējumu pēc kārtas. Uzvarētāju sastāva rezultatīvākais ar 33 punktiem bija Bredlijs Bīls, bet 21 punktu pievienoja Išmaels Smits. Tikmēr ”Spurs” rindās rezultatīvākais bija Demārs Derozans, kura rēķinā 31 punkts.

Vašingtona nākamo maču aizvadīs pēc divām dienām (23. novembrī), kad, turpinot trīs mājas spēļu sēriju, savu līdzjutēju klātbūtnē 02:00 pēc Latvijas laika tiksies ar Šarlotas ”Hornets”.