Bertāns ar diviem tālmetieniem palīdz “Wizards” sakaut “Pistons”

20/01/2020 23:35

Latvietis Dāvis Bertāns pirmdien palīdzēja Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandai Vašingtonas “Wizards” tikt pie panākuma.

“Wizards” mājās ar 106:100 pārspēja Detroitas “Pistons” basketbolistus.

Bertāns laukumā pavadīja 22 minūtes un 55 sekundes, kuru laikā guva astoņus punktus (3pt. 2/5, 1pt. 2/2), izcīnīja trīs bumbas zem groziem, bloķēja vienu pretinieku metienu, nopelnīja trīs personīgās piezīmes un maču noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +6.

Tikmēr Pasečņiks šajā mačā potītes savainojuma dēļ nepiedalījās.

ASV galvaspilsētas komandā ar 29 punktiem rezultatīvākais bija Bredlijs Bīls, bet 21 punkts un pārliecinoši labākā lietderība +14 bija Aienam Mahinmi.

Viesiem 21 punktu guva Deriks Rouzs, bet 18 punkti un 16 atlēkušās bumbas bija Andrē Dramondam.

Pirmajā puslaikā Bertāns savus vienīgos punktus guva otrās ceturtdaļas vidū, kad ar precīzu tālmetienu panāca 46:49. Pirmo puslaiku “Wizards” uzvarēja ar 60:58.

Liela loma Bertānam bija ceturtās ceturtdaļas pirmajā pusē, kad “Wizards” veica izrāvienu 9:0. Vispirms rūjienietis trešajā minūtē ar “trejaci” palīdzēja pārņemt vadību (89:87), bet pāris minūtes vēlāk izprovocēja Markīfu Morisu uz piezīmi. Pretinieku basketbolists, apturot Bertānu, trāpīja viņam pa seju un par nesportisku pārkāpumu tika izraidīts no zāles, kamēr latvietis iemeta divus soda metienus (95:87).

Ceturtdaļas otro pusi Bertāns pavadīja uz rezervistu soliņa, kamēr “Wizards” pārsvaru noturēja un svinēja uzvaru ar rezultātu 106:100.

“Wizards” ar 14 uzvarām 42 spēlēs ieņem 12.vietu Austrumu konferencē, kamēr “Pistons” ar 16 panākumiem 44 cīņās ir devītā.

Vašingtonas komanda nākamo maču aizvadīs trešdien, kad pret Maiami “Heat” uzsāks četru izbraukuma spēļu sēriju.