Bertāns atgriežas laukumā ar labu precizitāti, Kuzma un Bīls samet vairāk nekā 70 punktus (VIDEO)

04/01/2022 04:31
Dāvis Bertāns

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt pēc divu spēļu izlaišanas laukumā atgriezās latviešu basketbolists Dāvis Bertāns, kurš, izceļoties ar labu metienu precizitāti, palīdzēja Vašingtonas ”Wizards” mājās ar 124:121 aizraujošā mačā pieveikt Šarlotes ”Hornets” un izcīnīt otro panākumu pēdējās trijās spēlēs.

Bertāns šonakt atgriezās laukumā pēc divu maču izlaišanas ar Covid-19 nesaistītas saslimšanas dēļ. Latviešu basketbolists laukumā pavadīja 20 minūtes un 38 sekundes, kuru laikā guva 14 punktus (1p. 2/2, 2p. 0/1, 3p. 4/7). Tāpat latvieša rēķinā arī četras izcīnītas bumbas (trīs no tām aizsardzībā), viena rezultatīva piespēle un trīs piezīmes. Bertāns maču pabeidza ar pārliecinoši labāko +/- rādītāju komandā (+12).

”Wizards” lieliski uzsāka maču un, veicot 16:2 izrāvienu, pirmās ceturtdaļas vidū panāca 21:9. Pirmo ceturksni mājinieki noslēdza ar 13 punktu pārsvaru – 38:25. Tiesa pirmā puslaika turpinājumā viss sagriezās ar kājām gaisā – ”Hornets” atspēlējās un otro ceturtdaļu pabeidza ar astoņu punktu vadību (64:56).

Trešajā ceturksnī viesi vienubrīd panāca +14, taču pirms pēdējās ceturtdaļas sākuma Vašingtona vairs atradās iedzinējos tikai sešu punktu starpību – 84:90. Mājinieki pēdējās ceturtdaļas ievadā veica 11:0 izrāvienu un izvirzījās vadībā +5, bet drīz vien ”Hornets” atguva vadību un panāca +4.

Pēc tam vairākas reizes abas komandas pārņēma vadību, taču pamatlaika pašā izskaņā ”Wizards”, nonākusi iedzinējos ar divu punktu starpību, veica 9:0 izrāvienu un panāca +7. Lai gan viesi spēja pietuvoties, Vašingtona nosargāja uzvaru (124:121) un svinēja otro panākumu pēdējās trīs spēlēs.

Uzvarētāju rindās lielisku maču aizvadīja gan Kails Kuzma, gan Bredlijs Bīls. Abi basketbolisti kopā sameta vairāk nekā 70 punktus – Kuzma izcēlās ar 36 punktiem un savāca 14 bumbas zem groziem, bet Bīls pievienoja 35 punktus, kā arī atdeva astoņas rezultatīvas piespēles un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas.

Tikmēr ”Hornets” sastāvā ar 27 gūtiem punktiem rezultatīvākais bija Gordons Heivords, kura kontā arī astoņas rezultatīvas piespēles. Par diviem punktiem mazāk (25) iemeta Terijs Roziers. Savukārt Mails Bridžs, gūstot 23 punktus un savācot 14 bumbas zem groziem, izcēlās ar ”double-double”.

Abas komandas Austrumu konferences kopvērtējumā joprojām atrodas vienai otrai līdzās – ”Wizards” ar 37 spēlēs izcīnītām 19 uzvarām un piedzīvotiem 18 zaudējumiem šobrīd ieņem septīto vietu, bet Šarlotes vienība ar bilanci 19-19 patlaban atrodas vienu pozīciju zemāk. Jau pēc divām dienām (6. janvārī) abas komandas mērosies spēkiem atkārtoti.