Bertāns atgriežas laukumā, “Wizards” piedzīvo pamatīgu sagrāvi (VIDEO)

25/11/2021 05:58
Išs Smits un Dāvis Bertāns

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt laukumā atgriezās latviešu basketbolists Dāvis Bertāns, taču viņa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards” viesos ar 102:127 atzina Ņūorleānas “Pelicans” pārākumu un piedzīvoja otro zaudējumu pēc kārtas.

Bertāns laukumā pavadīja 19 minūtes un 12 sekundes, kuru laikā guva trīs punktus (2p. 0/1, 3p. 1/9). Tāpat latvietis izcīnīja divas atlēkušās bumbas un nopelnīja četras piezīmes. Bertāns maču pabeidza ar negatīvu +/- rādītāju -14.

“Pelicans” lieliski uzsāka spēli un tās sākumā izvirzījās vadībā jau ar 15 punktu pārsvaru – 21:6. Līdz pirmās ceturtdaļas beigām gan Vašingtona gan spēja sadeldēt deficītu līdz mazāk nekā desmit punktiem (27:36). Tiesa otrās ceturtdaļas ievadā, veicot 9:0 izrāvienu, mājinieki panāca +16 un, dodoties pārtraukumā pēc pirmā puslaika atradās pārliecinošā vadībā – 72:50.

Lai gan trešā ceturkšņa otrajā pusē “Wizards” divas reizes samazināja rezultāta starpību līdz 16 punktiem, Ņūorleāna trešās ceturtdaļas beigās guva sešus punktus pēc kārtas un atjaunoja sev iepriekšējo pārsvaru – 95:73. Pēdējā spēles nogrieznī “Pelicans” vienubrīd pat panāca +31 un beigu beigās svinēja pārliecinošu panākumu ar 127:102.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 26 gūtiem punktiem bija Brendons Ingrems, bet lietuvietis Jons Valančūns, pievienojot 21 punktu un izcīnot 11 bumbas zem groziem, savāca ”double-double”. Tikmēr Vašingtonas sastāvā vienīgais 20 gūto punktu atzīmi sasniedza Bredlijs Bīls, kura rēķinā 23 punkti.

Pateicoties izcīnītajai uzvarai, Ņūorleāna pārtrauca divu zaudējumu sēriju un izcīnīja tikai ceturto uzvaru sezonas aizvadītajā 20 spēlēs. Tikmēr “Wizards” cieta otro neveiksmi pēc kārtas un piedzīvoja jau ceturto zaudējumu pēdējos piecos mačos.

Ar 18 spēlēs iekrātu bilanci 11-7 Vašingtonas klubs gan ieņem augsto ceturto vietu Austrumu konferencē. Savukārt “Pelicans” ar 20 mačos izcīnītiem tikai četriem panākumiem un 16 piedzīvotām neveiksmēm atrodas priekšpēdējā Rietumu konferences pozīcijā.

Noslēdzot divu izbraukuma spēļu sēriju, nākamo maču ”Wizards” aizvadīs pēc divām dienām (27. novembrī), kad pulksten 3:00 viesosies pie Oklahomsitijas ”Thunder”.