Dairis Bertāns precīzs no tālienes pret Porziņģa komandu (VIDEO)

Dairis Bertāns, sportazinas.com

Aizvadītajā naktī Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) latviešu pārstāvēto komandu duelī Daira Bertāna Ņūorleānas “Pelicans” izbraukumā papildlaikā ar 129:125 uzveica šobrīd vēl nespēlējošā Kristapa Porziņģa Dalasas “Mavericks”.

Bertāns laukumā devās otrajā puslaikā, kur septiņu minūšu laikā realizēja savu vienīgo tālmetienu, kam pievienoja izcīnītu vienu atlēkušo bumbu. Tāpat viņam viena pieļauta kļūda un sliktākais +/- rādītājs komandā -6.

Kā zināms, lai arī vairākās intervijās Porziņģis apgalvojis, ka ir jau atveseļojies no ceļgala krustenisko saišu plīsuma par 100%, kluba vadība jau iepriekš paziņojusi, ka šajā sezonā viņš laukumā vairs nedosies.

Jāpiezīmē, kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas 1,9 sekundes, iespēja izraut uzvaru Dalasai bija Lukam Dončičam, kuram pie rezultāta 109:110 bija jāizpilda divi soda metieni. Pirmais no tiem lidoja garām grozam, savukārt papildlaikā veiksmīgāki izrādījās viesi.

“Pelicans” rindās ar “triple-double” izcēlās Elfrīds Peitons (19 punkti, 10 atlēkušās un 11 piespēles), kam tas bija jau piektais pēc kārtas, bet Džūlisa Rendla kontā 30 punkti un deviņas bumbas zem groziem. Komandas lielākā zvaigzne Entonijs Deiviss laukumā pavadīja vien 20 minūtes, kuru laikā guva tikpat punktus.

Savukārt “Mavericks” rindās turpina spīdēt Dončičs, kuram sasniegts jau piektais “triple-double” šosezon – gūti 29 punkti, izcīnītas 13 atlēkušās bumbas un atdotas 10 rezultatīvas piespēles partneriem. Tikmēr astoņus punktus nospēlētajās 12 minūtēs guva klubs simbols Dirks Novickis, kurš tādējādi ar karjeras laikā (pamatturnīrā) kopumā gūtajiem 31424 punktiem apsteidzis leģendāro Viltu Čemberleinu un kļuvis par sesto visu laiku rezultatīvāko spēlētāju NBA vēsturē. Jāatzīmē, ka visu savu 21 sezonu ilgo karjeru vācietis pavadījis tieši “Mavericks” klubā.

Līdz ar šo uzvaru “Pelicans” pārtrauca sešu zaudējumu sēriju, bet “Mavericks” tas bija astotais zaudējums pēdējās 10 spēlēs.

Abas vienības pārstāv Rietumu konferenci, turnīra tabulā šobrīd ieņemot 12. (Ņūorleāna) un 13. vietu (Dalasa).