Bertāns atkārto sezonas gūto punktu rekordu; Kurucs nespēlē ”Nets” uzvarā (VIDEO)

09/12/2019 03:36

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns otro reizi pēdējo trīs dienu laikā guva 25 punktus un aizvadīja otro rezultatīvāko spēli savā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) karjerā, taču nespēja glābt sevis pārstāvēto Vašingtonas ”Wizards” no zaudējuma savā laukumā pret vienu no Rietumu konferences līderēm Losandželosas ”Clippers” (119:135).

Bertāns šonakt laukumā pavadīja 28 minūtes un 28 sekundes, kuru laikā guva 25 (1p. 5/6, 2p. 1/1, 3p. 6/12) punktus. Latvietis izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, izdarīja divas rezultatīvas piespēles un pārtvēra vienu bumbu. Tāpat viņa rēķinā arī viena piezīme un pozitīvs +/- rādītājs (+4). Bertāns otro reizi pēdējo trīs dienu laikā guva 25 punktus un aizvadīja savu sezonas rezultatīvāko spēli.

Turklāt latviešu uzbrucējs vēlreiz aizvadīja savu otro rezultatīvāko spēli NBA karjerā un bija tuvu savam rekordam vienā mačā gūto punktu skaita ziņā. Bertāns šonakt tikai par trim punktiem atpalika no NBA karjeras rezultativitātes rekorda, ko sasniedza 2018. gada 8. janvārī, kad sameta 28 punktus Sakramento ”Kings” grozā.

”Clippers” ļoti veiksmīgi uzsāka maču un jau tā pašā sākumā izvirzījās vadībā ar 12 punktu pārsvaru – 17:5. Pirmās ceturtdaļas vidū mājinieki ievērojami samazināja rezultāta starpību (16:20), bet tās turpinājumā, veicot vēl vienu iespaidīgu izrāvienu atkal palielināja pārsvaru un pabeidza pirmo ceturksni diezgan komfortablā vadībā – 35:25. Otrās ceturtdaļas vidū Vašingtona sadeldēja deficītu un panāca četru punktu pārsvaru (48:44), taču lielajā pārtraukumā viesi devās minimālā vadībā – 65:64. Bertāns pirmajā puslaikā guva 14 punktus.

Veicot vēl vienu lielu izrāvienu (14:1) trešās ceturtdaļas ievadā, Losandželosa ievērojami attālinājās un trešā ceturkšņa vidū sasniedza 16 punktu handikapu (86:70). Lai gan ”Wizards” uzreiz sadeldēja gandrīz pusi deficīta un trešās ceturtdaļas beigās panāca 91:94, viesi pēdējo ceturksni sagaidīja ar septiņu punktu vadību – 100:93. Izšķirošās ceturtdaļas sākumā ”Clippers” palielināja savu pārsvaru un sasniedza 12 punktu handikapu (109:97), bet tās vidū Vašingtona samazināja deficītu līdz diviem precīziem metieniem no spēles – 109:113. Tiesa pēc tam viesi vēl vairāk palielināja savu pārsvaru un beigās svinēja pārliecinošu uzvaru ar 135:119.

Uzvarētāju sastāvā rezultatīvākais bija Kavai Lenards, kurš 34 gūtiem pievienoja 11 atlēkušās bumbas un izcēlās ar ”double-double”. Tikmēr Pols Džordžs izcēlās ar 27 punktiem, sešām atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvām piespēlēm. Savukārt ”Wizards” rindās šonakt rezultatīvākais bija Bertāns.

Vašingtona šonakt piedzīvoja otro zaudējumu pēc kārtas un cieta piekto neveiksmi pēdējos sešos mačos. Savukārt ”Clippers” izcīnīja desmito uzvaru pēdējās 12 spēlēs. Ar bilanci 17-7 Losandželosa šobrīd ieņem otro vietu Rietumu konferencē, kamēr ”Wizards” ar bilanci 7-15 atrodas Austrumu konferences 12. pozīcijā.

Nākamo maču ”Wizards” aizvadīs pēc divām dienām (11. decembrī), kad, uzsākot trīs izbraukuma spēļu sēriju, pulksten 2:00 viesosies pie pēdējos piecos mačos četrus zaudējumus piedzīvojušās Šarlotas ”Hornets”.

Savukārt latviešu basketbolists Rodions Kurucs tika iekļauts Bruklinas ”Nets” pieteikumā pirmajā spēlē pēc atgriešanās NBA no Attīstības līgas kluba Longailendas ”Nets”, taču nedevās laukumā Bruklinas sastāvā mačā pret Denveras ”Nuggets” komandu, ko viņa pārstāvētā vienība ļoti saspringtā cīņā pārspēja ar 105:102.

Uzvarētājiem ar 24 punktiem rezultatīvākais bija Spensers Dinvidijs, kamēr ar ”double-double”, gūstot 19 punktus un izcīnot 11 atlēkušās bumbas, izcēlās Džarets Alens. Savukārt ”Nuggets” rindās ar ”double-double” izcēlās serbs Nikola Jokičs, kurš iemeta 24 punktus, esot komandas rezultatīvākais spēlētājs, un savāca 11 atlēkušās bumbas.

”Nets” šonakt izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas un astoto panākumu pēdējās desmit spēlēs. Tikmēr Denvera cieta ceturto zaudējumu pēdējos piecos mačos. Ar bilanci 13-10 Bruklina šobrīd ir pakāpusies jau uz septīto vietu Austrumu konferencē, bet ”Nuggets”, neskatoties uz pēdējām neveiksmēm, ar bilanci 14-7 ieņem piekto pozīciju Rietumu konferencē.

Arī ”Nets” nākamo spēli aizvadīs pret pēdējā laikā pagalam neveiksmīgi spēlējošo Šarlotas ”Hornets”, kuru uzņems savā laukumā dienu pēc tam, kad ”Hornets” būs mājās aizvadījusi maču pret Bertāna pārstāvēto ”Wizards” (12. decembrī).