Bertāns: Bīls man ieteica – parūpējies par sevi!

Bredlijs Bīls, Dāvis Bertāns, sportazinas.com
Bredlijs Bīls un Dāvis Bertāns | Foto: NBA

Nacionālās basketbola asociācijas () viens no labākajiem tālmetienu izpildītājiem pirms lēmuma pieņemšanas par nedošanos uz Orlando “burbuli” vispirms konsultējās ar Vašingtonas “Wizards” līderi Bredliju Bīlu, 27 gadus vecais uzbrucējs atklāja raidījumā “Sporta Mikrofons”.

Bertāns šobrīd ir brīvais aģents. Viņš pirms sezonas atsākšanas nolēma nedoties uz Orlando, lai netraumētos pirms sava visu laiku lielākā līguma parakstīšanas. “Latviešu Lāzers” bija pirmais NBA spēlētājs, kurš, neskatoties uz to, ka nebija traumēts, izmantoja iespēju nepiedalīties sezonas turpinājumā. Spēlētāji to drīkstēja darīt, tajā pašā laikā zaudējot noteiktu naudas summu par katru nenospēlēto maču.

“Pirmais cilvēks, kam zvanīju, kura viedoklis man likās vissvarīgākais, bija [Bredlijs] Bīls. Viņš man teica: “Parūpējies vispirms par sevi, jo neviens cits to nedarīs. Ja tu aizbrauksi uz Orlando un kaut kas notiks, kurš gribēs ar tevi parakstīt līgumu?” Saprotošs bija arī komandas ģenerālmenedžeris [Tomijs Šepards] un arī īpašnieks [Teds Leonsiss], bet vēlāk Bīla lēmums par nespēlēšanu “Wizards” cerības [iekļūt “play-off”] samazināja līdz nullei.”

Bertānam pēc šīs regulārās sezonas noslēdzās līgums ar Vašingtonas “Wizards”. Iepriekšējās divās sezonās viņš katrā no tām saņēma septiņus miljonus dolārus pirms nodokļu nomaksas, taču nākamajā brīvo aģentu tirgū Dāvis tiks atalgots ar lielāko līgumu viņa karjerā. Eksperti prognozē, ka tā apjoms varētu svārstīties no 12 līdz 18 miljoniem sezonā.

“Protams, visādi var notikt. Šo lietu es tomēr atstāju aģenta rokās. Gala lēmums būs mans, bet viņa uzdevums ir dabūt pēc iespējas vairāk variantus. Nav noslēpums, ka man Vašingtonā viss patika un tādā ziņā gribētos atgriezties un viņi jau sezonas laikā ir izrādījuši interesi,” turpināja latvietis.

“No vienas puses atalgojums man ir svarīgs, jo tas parāda to, cik ļoti komanda vēlas tevi redzēt sastāvā un uz to ir jāskatās kā uz biznesu. Atalgojums ir svarīgs, bet man pašam svarīgākais ir izbaudīt basketbolu. Es negribu iztērēt kādu no atlikušajiem karjeras gadiem nespēlējot un sēžot uz soliņa,” atzina Bertāns.

“Trenera faktors ir svarīgs, bet vairāk man nozīmīga ir tieši trenera uzticība. Vašingtonai tādā ziņa ir bonusiņš, jo treneris [Skots Brukss] man deva zaļo gaismu gluži kā Serbijas un Spānijas laikos,” secina basketbolists.

Plašāk par Bertāna situāciju lasi ŠEIT.

Sporta mikrofonā pie Anatolija Kreipāna viens no labākajiem snaiperiem NBA Dāvis Bertāns.

Gepostet von Sporta Mikrofons am Mittwoch, 23. September 2020

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par