Bertāns dodas pamatsastāvā uzvarā pār Džeimsu un “Lakers” (VIDEO)

28/10/2018 08:32
Dāvis Bertāns, Sportazinas.com

Pirmo reizi šajā sezonā Dāvis Bertāns devās pamatsastāvā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā, kur viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” vienība ar 110:106 (29:36; 25:24; 33:28; 23:18) savā laukumā pārspēja Losandželosas “Lakers” basketbolistus.

Dāvis Bertāns laukumā devās sākuma sastāvā un pavadīja tur 13 minūtes, tomēr pie punktiem netika. Bertāns aizmeta garām abus tālmetienus un tā viņam bija pirmā spēle bez punktiem šosezon. Dāvis vienreiz pārtvēra bumbu, savāca vienu atlēkušo bumbu un veica vienu rezultatīvu piespēli, kā arī vienreiz pārkāpa noteikumus un ieguva +/- rādītāju mīnus viens.

Īpaša šī spēle izvērtās Lebronam Džeimsam, kurš “Lakers” sastāvā guva 35 punktus, tā apsteidzot Dirku Novicki visu laiku rezultatīvāko NBA basketbolistu sarakstā. Šobrīd Džeimss ar 31202 punktiem atrodas sestajā vietā. Viņam priekšā vēl ir Vilts Čemberlains, Maikls Džordans, Kobe Braients, Karls Malons un Karīms Abduls Džabars.

Rezultatīvākais “Spurs” rindās ar 30 punktiem, 12 atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvām piespēlēm bija Demārs Derozans, kamēr 16 punktus un desmit bumbas zem groziem izcīnīja Rūdijs Gejs.

“Lakers” vienība spēli sāka daudz agresīvāk, kā “Spurs” un ātri izvirzījās vadībā. Jau pirmajā ceturtdaļā viesi spēja gūt 36 punktus un noslēgt to ar +6. Otrajā ceturksnī “Lakers” komanda savu pārsvaru turpināja audzēt, ceturtdaļas vidū pat iegūstot +14.

Otrajā puslaikā “Spurs” sāka atspēlēt punktu deficītu, tomēr trešo ceturtdaļu ar minimālu pārsvaru noslēdza “Lakers”. Savādāka izvērtās noslēdzošā ceturtdaļa, kurā vadību pārņēma “Spurs” un noturēja to līdz pašām mača beigām. Tās gan atkal izvērtās nervozas, jo līdz pēdējām sekundēm nebija zināms spēles uzvarētājs. Veiksmīgāk pēdējās sekundes nospēlēja mājinieki un svinēja trešu uzvaru sezonā.