Bertāns gandrīz savāc ”double-double”, Vašingtona rezultatīvā mačā piekāpjas ”Magic” (VIDEO)

18/11/2019 03:31

Latviešu basketbolists Dāvis Bērtāns šonakt Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē pret Orlando ”Magic” gandrīz savāca ”double-double”, taču viņa pārstāvētā Vašingtonas ”Wizards” rezultatīvā mačā viesos atzina pretinieku pārākumu ar 121:125 un cieta ceturto neveiksmi pēdējās piecās spēlēs.

Bertāns šonakt nospēlēja 32 ar pusi minūtes, kuru laikā guva 15 punktus (1p. 0/0, 2p. 0/0, 3p. 5/11), izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli un pārtvēra divas bumbas. Tāpat viņa rēķinā arī četras piezīmes, viena kļūda un labākais +/- rādītājs komandā (+11). Latviešu basketbolists līdz šim nevienā mačā šosezon vēl nebija pavadījis laukumā tik ilgu laiku.

Pirms šī mača Bertāns vidēji spēlē bija guvis 11,4 punktus un ierindojās sestajā vietā komandas labāko punktu guvēju sarakstā. Viņš bija savācis arī 3,7 bumbas zem groziem un atdevis 1,5 rezultatīvas piespēles. Turklāt latvietis ar vidēji mačā izdarītiem 6,8 tālmetieniem un 40,4% no tiem realizētiem trīspunktniekiem bija viens no komandas labākajiem trīspunktu metienu izpildītājiem.

”Magic” pirmās ceturtdaļas ievadā veica 6:0 izrāvienu un mača piektajā minūtē panāca piecu punktu pārsvaru (12:7). Lai gan viesi pieprasīja minūtes pārtraukumu un nākamajā uzbrukumā samazināja rezultāta starpību līdz vienam precīzam tālmetienam (9:12), Orlando nedaudz vairāk nekā piecas minūtes līdz pirmā ceturkšņa beigām sasniedza 11 punktu handikapu – 22:11.

Mirkli vēlāk pēc ”Wizards” nonākšanas iedzinējas lomā ar vairāk nekā desmit punktiem pirmoreiz laukumā šonakt devās Bertāns, kurš nomainīja Tomasu Braientu. Latviešu uzbrucējs pirmajā ceturtdaļā nerealizēja nevienu no diviem izpildītajiem trīspunktniekiem, taču izcīnīja trīs atlēkušās bumbas un palīdzēja viesiem līdz pirmās ceturtdaļas noslēgumam nedaudz sadeldēt deficītu (22:29).

Otrā ceturkšņa sākumā Bertāns nopelnīja pirmo piezīmi mačā, bet Vašingtona samazināja rezultāta starpību līdz četriem punktiem (25:29) un nedaudz vēlāk pietuvojās pretiniekiem pat līdz divu punktu atstatumam (35:37). Kaut gan otrās ceturtdaļas vidū ”Magic” izdevās nedaudz attālināties (45:39), Bertāns svarīgā brīdī realizēja savu pirmo tālmetienu un pēc septiņām sekundēm samazināja starpību līdz trim punktiem – 42:45.

Nedaudz vairāk nekā divas minūtes līdz pirmā puslaika noslēguma Bertāns realizēja vēl vienu trīspunktnieku un palīdzēja Vašingtonai pietuvoties pretiniekiem līdz vienam precīzam metienam no spēles (47:49), taču mājinieki pirms došanās lielajā pārtraukumā veica iespaidīgu izrāvienu. Gūstot septiņus punktus pēc kārtas un veicot 12:5 izrāvienu, ”Magic” pēc otrā ceturtdaļas beigām panāca 61:52.

Trešā ceturkšņa ievadā Orlando guva vēl piecus punktus pēc kārtas un palielināja savu pārsvaru jau līdz 14 punktiem – 66:52. Lai gan ”Wizards” pavisam drīz atbildēja tieši ar to pašu un sadeldēja deficītu līdz septiņiem punktiem (52:60), mājinieki jau pēc pavisam neilga brīža palielināja savu handikapu – 74:62. Vašingtona vēlreiz veica 5:0 izrāvienu un samazināja starpību līdz septiņiem punktiem (69:76), bet ”Magic” pirms izšķirošās ceturtdaļas atradās vadībā ar 88:77.

Laukuma saimnieki pēdējā ceturkšņa sākumā panāca jau 18 punktu pārsvaru (95:77) un spēra platu soli pretim uzvarai, taču ”Wizards” nepadevās. Bertānam pēdējās desmit minūtēs realizējot trīs tālmetienus, Vašingtona minūti līdz pamatlaika noslēgumam samazināja rezultāta starpību līdz minimumam – 116:117. Tiesa viesiem šoreiz no zaudējuma tomēr neizdevās izvairīties un nācās samierināties ar neveiksmi (121:125).

Uzvarētāju sastāvā neapturams bija melnkalnietis Nikola Vučevičs, kurš guva 30 punktus un izcīnīja 17 atlēkušās bumbas, kamēr 25 punktus iemeta francūzis Evans Furnjē. Savukārt viesiem rezultatīvākais bija Bredlijs Bīls, kurš guva 34 punktus un atdeva astoņas rezultatīvas piespēles, bet 21 punktu pievienoja Sīdžejs Mailzs.

Orlando šonakt izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas un svinēja ceturto panākumu pēdējos piecos mačos, kamēr ”Wizards” piedzīvoja septīto zaudējumu pēdējās deviņās spēlēs. ”Magic” šonakt izcīnīja sesto uzvaru šosezon aizvadītajās 13 cīņās un pakāpās uz septīto vietu Austrumu konferencē. Savukārt Vašingtona cieta astoto neveiksmi sezonas pirmajos 11 mačos un neizmantoja iespēju pamest Austrumu konferences pirmspēdējo pozīciju.

Nākamo spēli ”Wizards” aizvadīs pēc trim dienām (21. novembrī), kad pulksten 2:00 pēc Latvijas laika savā laukumā uzņems Bertāna bijušo klubu Sanantonio ”Spurs”.