Bertāns gandrīz savāc ”double-double”, Vašingtona izglābjas pēdējā ceturtdaļā (VIDEO)

23/11/2019 04:24

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt lielisku spēli aizvadīja latviešu basketbolists Dāvis Bertāns, kurš palīdzēja sevis pārstāvētajai Vašingtonas ”Wizards”, pēdējā ceturtdaļā atspēlējot 13 punktu deficītu, savā laukumā ar 125:118 pieveikt Šarlotas ”Hornets” un izcīnīt trešo uzvaru pēdējās četrās spēlēs.

Bertāns spēlē iesaistījās no rezervistu soliņa un pirmoreiz laukumā devās tikai četras ar pusi minūtes līdz pirmās ceturtdaļas beigām, taču šonakt nospēlēja 28 minūtes un četras sekundes, kuru laikā guva 20 (1p. 0/0, 2p. 1/2, 3p. 6/11) punktus. Latvietis otrajā ceturtdaļā realizēja četrus tālmetienus un jau pirmajā puslaikā sasniedza 15 gūto punktu atzīmi.

Laukumā pavadītajā laikā Bertāns savāca arī astoņas atlēkušās bumbas (visas aizsardzībā), kā arī izdarīja četras rezultatīvas piespēles un pārtvēra vienu bumbu. Tāpat viņš saņēma divas piezīmes un ieguva dalītu ceturto labāko +/- rādītāju komandā (+10).

”Hornets” mača sākumā izvirzījās vadībā un pirmoreiz iedzinējas lomā nonāca tikai pirmās ceturtdaļas vidū (16:17). Pēc tam Vašingtona vairākas reizes atradās vadībā ar dažu punktu pārsvaru, taču viesi labāk aizvadīja pirmā ceturkšņa beigas un otro ceturtdaļu sagaidīja minimālā vadībā – 34:33. Otrajā ceturksnī realizējot četrus tālmetienus, Bertāns sasniedza 15 gūto punktu atzīmi un palīdzēja ”Wizards” atgūt trīs punktu pārsvaru (59:56), taču līdz pirmajam lielajam pārtraukumam viesi panāca sešu punktu pārsvaru – 68:62.

Lai gan Šarlota otrā puslaika sākumā vairākas reizes palielināja savu handikapu līdz astoņiem punktiem, ”Wizards” trešās ceturtdaļas vidū veica 8:0 izrāvienu un atjaunoja uz tablo līdzsvaru – 78:78. Nedaudz vēlāk Vašingtona pat izvirzījās vadībā ar četru punktu pārsvaru (86:82), bet viesi atbildēja ar 10:0 izrāvienu un pirms pēdējā ceturkšņa panāca sešu punktu pārsvaru – 96:90. Kaut gan pēdējās ceturtdaļas sākumā ”Hornets” panāca 13 punktu pārsvaru (107:94), mājinieki to atspēlēja un beigās izcīnīja uzvaru ar 125:118.

Uzvarētājiem rezultatīvākais bija Bredlijs Bīls, kurš iemeta 30 punktus un atdeva 12 rezultatīvas piespēles. Tāpat ”double-double” mājinieku rindās savāca arī Tomass Braients, gūstot 21 punktu un izcīnot 11 bumbas zem groziem. Savukārt Šarlotas sastāvā rezultatīvākais ar 31 punktu bija Mails Bridžess.

”Wizards” šonakt izcīnīja otro uzvaru pēc kārtas un svinēja trešo panākumu pēdējos četros mačos. Tikmēr ”Hornets” piedzīvoja trešo neveiksmi pēc kārtas. Abas komandas gan Austrumu konferences kopvērtējumā šobrīd atrodas viena otrai līdzās – Vašingtona ar piecām uzvarām 13 spēlēs šobrīd ieņem devīto vietu, bet Šarlota ar sešiem panākumiem 16 mačos noslīdējusi uz desmito pozīciju.

Noslēdzot trīs mājas spēļu sēriju, nākamo maču ”Wizards” aizvadīs naktī no svētdienas uz pirmdienu (25. novembrī), kad pulksten 1:00 pēc Latvijas laika savā laukumā uzņems pēdējās piecās spēlēs četras uzvaras izcīnījušo Sakramento ”Kings”.