Bertāns: Grīns mēģināja tiesnešiem iestāstīt, ka esmu “netīrs” spēlētājs

Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Vašingtonas “Wizards” spēlētājs atcerējies laikus, kad viņam bija konflikts ar Goldensteitas “Warriors” spīdekli Dreimondu Grīnu.

Spēlējot Sanantonio “Spurs” komandā pirms diviem gadiem Dāvis mača laikā saķērās ar Grīnu, kurš latvietim ar elkoni iesita sejas rajonā.

“Nevarētu teikt, ka daudz aizraujos ar “trashtalk”,” raidījumam “Sporta Studija” sociālā tīkla “Instagram” tiešraidē sacīja Bertāns. “Ir bijušas spēles, kad bez runāšanas esmu izprovocējis spēlētājus. Atceros spēli pret Goldensteitu, kurā izvedu no pacietības Grīnu. Viņš man iesita ar elkoni pa kaklu un dabūja nesportisko piezīmi. Izmantoju viņa metodes pret viņu, pieturēt, pagrābt. Neteikšu, ka netīšām, bet vienā no epizodēm paņēmu viņu aiz kakla. Viņš, protams, gāja sūdzēties, bet neviens viņā neklausījās. Grīns mēģināja iestāstīt, ka esmu netīrs spēlētājs, bet viņam tiesneši neticēja.”

“Dažreiz bijuši tādi pretinieki, kuri man pateikuši “are you serious? [latviski – tu nopietni?]” pēc realizētiem trīspunktu metieniem, kad viņi paši it kā labi nospēlē aizsardzībā,” aizkulises atklāja Dāvis.

Šobrīd NBA sezona koronavīrusa Covid-19 dēļ ir pārtraukta un ikvienam, arī NBA spēlētājiem, ir jāievēro karantīnas režīms, esot savās mājās. “Mums prasa, lai esam profesionāli, lai sezona, kad atsāksies, esam gatavi. Nezinu, cik mēs varam būt gatavi skriešanas ziņā, ja visu laiku jāuzturas dzīvoklī, bet jātur tonusā muskuļi,” sacīja Bertāns.

“Paveicies laikam ir tiem spēlētājiem, kuriem ir lielie līgumi – viņiem ir savas basketbola zāles. Tagad jau nevar braukt ciemos,” nosmēja Dāvis.

“Man liekas apkārt neko citu nerunā. Ieeju tviterī un katru dienu redzu, kā Tramps stāsta, ka uzvarēs vīrusu pēc divām dienām. Pirmdienā pamostoties, redzu, ka cilvēku uz ielām ir ļoti maz un dažreiz ir sajūta, ka pilsēta ir izmirusi,” sacīja Dāvis, kurš brīvo laiku izmanto “Xbox” spēlēšanai. “Dažkārt ar Kasparu Vecvagaru uzspēlējām “Xbox” onlainā. Pēdējā laikā, tā kā basītis pietrūkst, laižam NBA [2k20]. Sezonas laikā nevaru ciest šo spēli, bet tagad basketbols pietrūkst un patīk uzspēlēt.”

Dāvis šogad intervijā atklāja, ka jau ilgu laiku ir vegāns, bet pēdējo gadu uzturā lieto arī jūras veltes.

“Pēdējo gadu lietoju uzturā lietoju arī jūras veltes,” turpināja Dāvis. “Smējāmies, ka vegānu produkti veikalā vienmēr būs, jo cilvēki tos neēdīs pat ja nebūs nekā, ko ēst. Tā kā pa dienu spēlējam “Xbox”, tad vakaros paskatāmies filmas ar sievu. Ar bērnu nogurums sakrājas dienas laikā, tādēļ ejam gulēt ap desmitiem un ceļamies septiņos.”

Dāvis arī pastāstīja par komandas iekšējām tiešsaistes sarakstēm. “Komandai ir gan lielais čats, kur ir visi “Wizards” cilvēki, gan arī atsevišķais spēlētājiem. “Wizards” čats joku ziņā nestāv klāt Latvijas izlases sarakstei. [Aiens] Mahinmi ir vienīgais, kurš sākumā mūs vairāk informēja par koronavīrusu. Apspriežam situācijas arī, kad Voudžs [slavenais apskatnieks Adrians Vodžnarovskis] ieliek kaut kādas ziņas. “Spurs” laikos mums nebija atsevišķs čata.”

Dāvis un Bertānu ģimene plāno Valmierā veidot basketbola laukumu. “Vēlme bija vasaru pavadīt Latvijā – mājās, bet redzēsim, ko NBA tagad izdomās sezonas sakarā. Viss ir plānots, kā jau bijām paziņojuši. Nezinu, vai šīs situācijas dēļ ievilksies ilgāk, taču laukums agrāk vai vēlāk būs. Vietu es neatklāšu, bet saskaņošana nebija grūta.”

Bertāns arī pastāsīja par savu mūzikas gaumi, trīspunktu metieniem, labāko draugu “Wizards” komandā, spēlētāju, kuru visgrūtāk nosegt un to, kurš uzvarētu mačā divi pret divi, ja tiktos Bertānu brāļi pret Kurucu brāļiem.”

“Klausos latviešu mūziku pārsvarā. Kad man bija pie G Līgas komandas treniņš un atgriezos no traumas, bija vienīgā reize, kad ģērbtuvē uzliku latviešu mūziku. Ieliktais darbs iepriekšējās sezonās man ir devis tādu pārliecību, ka dažkārt atnāku uz spēli un ir sajūta, ka metīšu visu iekšā. Sanatonio un Vašingtona ir divi dažādi klubi. Ar “Spurs” katru sezonu cīnījāmies par titulu, bet Vašingtonā es individuāli varu spēlēt tā kā to darīju Eiropā, kas man ir piemērotāks spēles stils.”

“Viegls jautājums par to, kurš ir mans labākais draugs Vašingtonā, ņemot vērā, ka Anžejs [Pasečņiks] ir komandā. Visgrūtāk nosegt ir Kevinu Durantu, ņemot vērā viņa bumbas kontroli, augumu un metienu. Ja viņš ieiet ritmā, viņu apturēt nevar, bet Bertānu un Kurucu duelī būtu interesanti. Domāju, ka Bertāni noteikti uzvarētu.”

Dāvis arī izteicās, ka komandas pieredzējuši spēlētāji daudz neapceļ debitantus. “Daudz grūtības viņiem neesam sagādājuši. Vienreiz gan Džons Vols lika Rui Hačimuram sēdēt piecas minūtes aukstajā vannā, kad viņš nebija kaut ko izdarījis.”

Bertāns līdz sezonas apturēšanai bija sakrājis vidēji 15,4 punktus, 4,5 atlēkušās bumbas un realizējis vidēji 42,4% tālmetienu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par