Bertāns Itālijas finālu sāk ar uzvaru; Pasečņikam zaudējums pret “Real”

06/06/2018 08:18

Latvijas basketbolists Dairis Bertāns otrdien guva deviņus punktus, palīdzot Milānas “EA7 Emporio Armani” vienībai ar uzvaru sākt Itālijas A sērijas čempionāta finālsēriju pret Trento “Dolomiti Energia” komandu, kurā spēlē Ojārs Siliņš.

Milānas klubs savās mājās svinēja uzvaru ar rezultātu 98:85 (15:12, 32:22, 23:18, 28:33), sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

“EA7 Emporio Armani” komanda uzvaras pamatus ielika jau pirmajā puslaikā, pēc kura bija vadībā ar 47:34, turpinājumā pārsvaru bez problēmām nosargājot.

Bertāns spēlēja 18 minūtes, trāpot trīs no pieciem tālmetieniem, bet garām aizmetot vienīgo divpunktnieku. Tāpat viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un nopelnīja piecas piezīmes, maču beidzot ar diviem efektivitātes rādītāja punktiem.

Tikmēr Siliņš nospēlēja 19 minūtes, taču punktus neguva, aizmetot garām divus divpunktu raidījumus un vienu trejaci. Latvietis arī pārtvēra divas bumbas, nopelnīja piezīmi, maču beidzot ar negatīvu efektivitātes punktu rādītāju -3.

Uzvarētājiem 26 punktus guva Endrū Gaudloks, bet Vladimirs Mičovs izcēlās ar 16 punktiem. Tikmēr Trento komandas labā 31 punktu guva amerikānis Ševons Šīldss, kuram ir arī Dānijas pase.

Sērijas otrā spēle ceturtdien atkal notiks Milānā, bet trešais un ceturtais mačs tiks aizvadīti “Dolomiti Energia” laukumā.

Jau ziņots, ka pusfinālā Milānas “EA7 Emporio Armani” ar 3-1 pārspēja Brešas “Germani Basket” vienību, kamēr Trento “Dolomiti Energia” ar 3-1 uzveica Venēcijas “Umana Reyer” klubu.

Pirms tam ceturtdaļfinālā “EA7 Emporio Armani” ar 3-0 apspēlēja Kantu “Red October”, bet “Dolomiti Energia” ar 3-1 uzveica Avelīno “Sidigas”.

Pērn Itālijas čempionāta finālā Trento komanda sērijā ar 2-4 zaudēja “Umana Reyer” basketbolistiem.

Latvijas basketbolista Anžeja Pasečņika pārstāvētā Grankanārijas “Herbalife” otrdien piedzīvoja vēl vienu neveiksmi Spānijas augstākās līgas (ACB) pusfināla sērijā, nonākot zaudējuma attālumā no sezonas beigām.

“Herbalife” viesos ar rezultātu 83:92 (21:19, 29:33, 20:18, 13:22) zaudēja šīs sezonas ULEB Eirolīgas čempionei Madrides “Real”, sērijā līdz vienas komandas trim uzvarām nokļūstot iedzinējos ar 0-2.

Pasečņiks šajā mačā guva četrus punktus, bet “Herbalife” nespēja nosargāt trešajā ceturtdaļā iegūtu septiņu punktu pārsvaru. Latvijas basketbolists spēlēja vien sešas minūtes, kuru laikā realizēja divus no trim divpunktu metieniem, spēli noslēdzot ar negatīvu efektivitātes punktu rādītāju -2.

Cīņa līdz noslēdzošajai ceturtdaļai bija līdzīga, trešās ceturtdaļas beigu daļā “Herbalife” komandai panākot 73:60 savā labā. Tomēr vēl pirms pēdējā spēles nogriežņa “Real” spēja panākt izlīdzinājumu 70:70, pēc tam arī strauji atraujoties un izcīnot uzvaru.

“Real” rindās Luka Dončičs, kurš šosezon kļuva par ULEB Eirolīgas vērtīgāko spēlētāju, guva 14 punktus, bet pieredzējušais Serhio Ļuļs sameta par punktu mazāk.

Tikmēr “Herbalife” rindās ar 13 punktiem izcēlās čehs Ondržejs Balvins, bet 12 punktus pievienoja zviedrs Markuss Ēriksons.

Sērijas trešā spēle, kas var kļūt arī par pēdējo šajā duelī, ceturtdien notiks “Herbalife” komandas laukumā.

Jau ziņots, ka Spānijas čempionāta otrā pusfinālā pirmā cīņa tika aizvadīta pirmdien, latviešu basketbolistu Jāņa Timmas un Rinalda Mālmaņa pārstāvētajai Vitorijas “Kirolbet Baskonia” komandai savā laukumā ar 86:61 sagraujot Barselonas “Lassa” basketbolistus.

Timma pirmajā mačā guva 13, bet Mālmanis divus punktus, kamēr “Lassa” sistēmā esošais Rodions Kurucs šobrīd atrodas ASV, kur gatavojas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) draftam.

Spānijas čempionāta regulārajā turnīrā uzvarēja Madrides “Real”, kamēr “Kirolbet Baskonia” ieguva otro vietu, “Lassa” bija trešā, bet “Herbalife” piektā.

Ceturtdaļfinālā “Kirolbet Baskonia” sērijā līdz divām uzvarām ar 2-0 uzveica Malagas “Unicaja” klubu, bet “Lassa” ar 2-1 pārspēja Andoras “Morabanc”.

Savukārt “Herbalife” ceturtdaļfinālā pārspēja iepriekšējās sezonas čempioni “Valencia Basket”, sērijā līdz divām uzvarām gūstot virsroku ar 2-1, bet Madrides “Real” ar 2-0 pieveica Tenerifes “Iberostar”.

No latviešu pārstāvētajiem klubiem izslēgšanas turnīru nesasniedza Fuenlavradas “Montakit”, kuru pārstāvēja Rolands Šmits, Mārtiņš Laksa un Kompostelas “Monbus Obradoiro” vienība, Badalonas “Divina Seguros Joventut”, kuras sistēmā ir Artūrs Žagars, un pieredzējušā Jāņa Blūma pārstāvētā Saragosas “Tecnyconta