Bertāns izpilda tālmetienus ar 50% precizitāti un palīdz ”Wizards” pārtraukt zaudējumu sēriju (VIDEO)

05/11/2019 04:37

Trīs zaudējumu sēriju Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt pārtrauca latviešu basketbolista Dāvja Bertāna pārstāvētā Vašingtonas ”Wizards”, kas otrajā ceturtdaļā gandrīz izlaida 17 punktu panākto pārsvaru, taču trešajā ceturtdaļā atguva zaudēto un mājās ar 115:99 apspēlēja Detroitas ”Pistons”.

Bertāns šoreiz nospēlēja 22 minūtes un 14 sekundes, kuru laikā guva deviņus punktus (1p. 0/0, 2p. 0/1, 3p. 3/6), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, kā arī pārtvēra vienu bumbu un bloķēja vienu metienu. Tāpat viņš nopelnīja arī četras piezīmes un ieguva pozitīvu +/- rādītāju (+7). Latviešu basketbolists visus punktus guva otrajā puslaikā.

Bertāns pirms šīs spēles bija ceturtais rezultatīvākais spēlētājs ”Wizards” vienībā. Viņš vidēji bija guvis 14,4 punktus un sakrājis trīs atlēkušās bumbas. Rezultatīvāki par latvieti bija tikai Rui Hačimura (15,2), Aizeja Tomass (16,3) un Bredlijs Bīls (27,4).

Pirmoreiz Bertāns laukumā devās mača septītajā minūtē, kad ”Wizards” atradās vadībā ar divu punktu pārsvaru (16:14), taču neveiksmīgi iesaistījās spēlē un drīz vien atgriezās uz rezervistu soliņa. Latvietis dažu minūšu laikā izpildīja vienu neveiksmīgu tālmetienu un saņēma trīs piezīmes. Kad Bertāns atstāja laukumu, mājinieki atradās iedzinējos ar 22:22, taču pēdējās nedaudz vairāk nekā divās minūtēs guva deviņus punktus un pēc pirmā ceturkšņa atradās minimālā vadībā – 31:30.

Veicot 6:0 izrāvienu, otrās ceturtdaļas sākumā, Vašingtona panāca astoņu punktu handikapu (38:30) un nedaudz vēlāk vēl vairāk nostiprināja atrašanos vadībā. ”Wizards” otrā ceturkšņa vidū sasniedza veica vēl iespaidīgāku izrāvienu (9:0) un sasniedza 17 punktu pārsvaru (54:37), taču viesi nepalika atbildi parādā. Gūstot 11 punktus pēc kārtas, Detroita sadeldēja starpību līdz sešiem punktiem (53:59) un līdz pārtraukum pietuvojās pretiniekiem līdz divu punktu atstatumam – 61:63.

Lai gan otrā puslaika ievadā ”Pistons” samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (63:64), laukuma saimnieki trešajā ceturtdaļā demonstrēja ievērojami labāku sniegumu par viesiem un pakāpeniski palielināja savu handikapu līdz desmit punktiem – 78:68. Turklāt trešā ceturkšņa izskaņā Vašingtona veica 8:0 izrāvienu un panāca 18 punktu pārsvaru spēlē (93:75). ”Pistons” tas bija smags trieciens un līdz trešās ceturtdaļas noslēgumam izdevās samazināt starpību tikai par dažiem punktiem – 93:78.

Sasniedzot 100 gūto punktu atzīmi, ”Wizards” pēdējās ceturtdaļas sākumā palielināja savu pārsvaru līdz 17 punktiem (100:83) un ievērojami sarežģīja pretinieku izredzes atspēlēties. Detroita divreiz pietuvojās līdz 12 punktu atstatumam, taču Vašingtona neļāva viesiem vairāk samazināt rezultāta starpību un mača izskaņā pat atjaunoja 18 punktu pārsvaru – 115:97. Tiesa pašās pamatlaika beigās ”Pistons” vēl realizēja divus soda metienus un panāca 99:115.

Uzvarētājiem rezultatīvākais bija Bredlijs Bīls, kurš guva 22 punktus. Savukārt pa 14 punktiem guva Tomass Braients (izcīnīja arī septiņas atlēkušās bumbas) un Trojs Brauns (savāca desmit atlēkušās bumbas un izcēlās ar ”double-double”). Tikmēr Detroitas sastāvā rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Lūks Kenards, kamēr zem groziem lieliski cīnījās Andrē Dremonds, kurš 15 gūtiem punktiem pievienoja 24 atlēkušās bumbas.

Tādējādi ”Wizards” pārtrauca trīs zaudējumu sēriju un izcīnīja otro uzvaru šosezon līdz šim aizvadītajās sešās spēlēs. Savukārt Detroita piedzīvoja piekto neveiksmi sezonas astoņos aizvadītajos mačos. Pēc šīs cīņas abas komandas Austrumu konferences kopvērtējumā atrodas viena otrai līdzās – ”Pistons” šobrīd ieņem desmito vietu, bet Vašingtona atrodas 11. pozīcijā.

”Wizards” šonakt noslēdza trīs mājas spēļu sēriju un tagad dosies izbraukumā, kurā aizvadīs vienu maču. Bertāna pārstāvētā komanda pēc divām dienām (7. novembrī) pulksten 2:00 pēc Latvijas laika viesosies pie trīs uzvaras pēc kārtas izcīnījušās Indiānas ”Pacers”.