Bertāns kluss Milānas uzvarā, Butjankovs rezultatīvs sāpīgā zaudējumā

26/12/2017 16:49

Šodien, 26.decembrī, spēles citvalstu nacionālajos basketbola čempionātos aizvadīja latviešu leģionāri.

Tā Itālijas augstākās līgas čempionātā maču aizvadīja Latvijas basketbola izlases aizsargs Dairis Bertāns, bet viņa pārstāvētā Milānas “AX Armani Exchange Olimpia” komanda savā laukumā ar rezultātu 74:71 (22:16, 23:19, 15:27, 14:9) uzvarēja pašreizējo kopvērtējuma līderi Breskias “Germani Basket”.

Izšķirošo izrāvienu 11:2 Milānas klubs veica pēdējo nepilnu piecu minūšu laikā, kas arī ļāva tam svinēt otro uzvaru pēc kārtas Itālijas čempionāta ietvaros.

Bertānam gan šodien pieticīga spēle. Viņš laukumā pavadīja deviņas minūtes, kuru laikā ar gūtiem punktiem neizcēlās un pat neizdarīja nevienu metienu. Viņa kontā vien trīs piezīmes. Tiesa, kamēr Bertāns atradās laukumā, viņa komanda iemeta par pieciem punktiem vairāk nekā pretinieki.

Šodien spēli Itālijas čempionātā aizvadīs arī cits latvietis Rihards Kuksiks, kad 21:45 pēc Latvijas laika viņa pārstāvētā Pezaro “Victoria Libertas” izbraukumā tiksies ar “Cantu” vienību.

Kā zināms, Kuksikam iepriekš līgums bija noslēgts tikai uz vienu mēnesi, bet pēc labi demonstrēta snieguma klubs 17.decembrī paziņoja, ka tas pagarināts vēl uz vienu.

Tikmēr maču Krievijas Superlīgā aizvadīja Artjoms Butjankovs, bet viņa Vladivastokas “Spartak-Primorie” izbraukumā ar 69:70 (18:15, 16:17, 23:22, 12:16) piekāpās “Novisibirsk” vienībai.

Butjankovam gan indivuāli veiksmīgs mačs. Viņš laukumā pavadīja 32 minūtes, kuru laikā guva 21 (6/8 2p, 0/1 3p, 9/12 s.m.) un izcīnīja deviņas atlēkošās bumbas, kā arī bloķēja divus pretinieku metienus.

“Spartak-Primorie” šobrīd atrodas Superlīgas turnīra tabulas otrajā vietā ar bilanci 15-5. Līdz ar šo zaudējumu tai pārtrūka trīs uzvaru sērija.