Bertāns met tikai no tālmetienu līnijas, ”Wizards” rezultatīvā mačā sagādā ”Thunder” vēl vienu zaudējumu (VIDEO)

12/01/2022 06:42
Dāvis Bertāns

Otro uzvaru pēc kārtas Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt izcīnīja Dāvja Bertāna pārstāvētā Vašingtonas ”Wizards”, kas, latvietim gūstot deviņus punktus, mājās ļoti rezultatīvā mačā ar 122:118 pārspēja Oklahomsitijas ”Thunder”.

Bertāns laukumā pavadīja 12 minūtes un 50 sekundes, kuru laikā iemeta deviņus punktus. Latviešu basketbolists mačā pret ”Thunder” izpildīja septiņus tālmetienus, no kuriem realizēja trīs mēģinājumus (42,9%). Bertāns šoreiz neizdarīja nevienu divpunktu metienu un netika arī pie iespējas izpildīt kādu soda metienu.

Sev atvēlēto nepilnu 13 minūšu laikā Dāvis izcīnīja arī trīs atlēkušās bumbas (visas aizsardzībā) un bloķēja divus pretinieku metienus. Latvietis pabeidza maču bez nevienas kļūdas, taču nopelnīja vienu piezīmi un, neskatoties uz ”Wizards” izcīnīto uzvaru, ieguva negatīvu +/- rādītāju (-8), kas bija otrais sliktākais rādītājs komandā.

Vašingtona pārliecinoši uzsāka maču un, izdarot 9:0 izrāvienu, jau pašā spēles sākumā izvirzījās vadībā ar 18:8, bet drīz vien viesi pārņēma vadību. Pēc pirmās ceturtdaļas ”Thunder” bija priekšā ar minimālu pārsvaru (31:30). Lai gan otrās ceturtdaļas ievadā Oklahomsitija veica 7:0 izrāvienu un panāca +8, beidzoties pirmajam puslaikam, viesiem bija tikai trīs punktu pārsvars – 61:58.

”Thunder” lielāko daļu trešās ceturtdaļas saglabāja vadību, taču trešā ceturkšņa otrajā pusē mājinieki divreiz izvirzījās priekšā. ”Wizards” trešo spēles nogriezni pabeidza ar minimālu pārsvaru (94:93). Pēdējā ceturtdaļā ļoti bieži notika vadības maiņa. Viesi pēdējā minūtē panāca neizšķirtu, taču, pateicoties Kentaviusa Kaldvela-Popa realizētajam tālmetienam un Kaila Kuzmas vienam precīzajam soda metienam, Vašingtonas klubs izcīnīja uzvaru ar četru punktu pārsvaru – 122:118.

”Wizards” svinēja otro panākumu pēc kārtas un sagādāja pretiniekiem piekto zaudējumu pēdējos piecos mačos. Ar 41 spēlē izcīnītu 21 uzvaru un piedzīvotiem 20 zaudējumiem Vašingtona ieņem devīto vietu Austrumu konferencē. Savukārt ”Thunder” ar bilanci 13-27 atrodas pirmspēdējā pozīcijā Rietumu konferencē.

Vašingtonai šonakt nepalīdzēja komandas līderis Bredlijs Bīls, jo viņš nonācis Covid-19 protokolā. Bīla prombūtnes laikā ”Wizards” sastāvā līderu lomu uzņēmās Kails Kuzma un Spensers Dinvidijs. Kuzma ar 29 gūtiem punktiem bija uzvarētāju rezultatīvākais spēlētājs. Tikmēr Dinvidijs, izceļoties ar 22 punktiem un desmit rezultatīvām piespēlēm, vienīgais Vašingtonas rindās sakrāja ”double-double”.

”Wizards” pēc mača pret ”Thunder” būs ļoti maz laika atpūtai, jo jau naktī uz rītdienu pulksten 2:00 Vašingtonas klubs savā laukumā uzņems Orlando ”Magic”.