Bertānam 14 punkti zaudējumā pret “Lakers” (+VIDEO)

06/04/2017 07:29

Latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns trešdien iemeta 14 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, tomēr viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” vienība pēc neveiksmīga dueļa sākuma ar 95:102 (14:31, 27:22, 29:23, 25:26) savā laukumā piekāpās Losandželosas “Lakers”.

Līdz ar to, ja Goldensteitas “Warriors” vēlāk trešdien notiekosajā mačā pieveiks Fīniksas “Suns”, pagājušās sezonas vicečempioni oficiāli garantēs panākumu regulārajā sezonā, kamēr “Spurs” paliks otrajā pozīcijā.

Bertāns nospēlēja 23 minūtes, kuru laikā trāpīja vienīgo divpunktu raidījumu un četrus no desmit tālmetieniem. Latvietis arī savāca vienu atlēkušo bumbu, izpildīja vienu rezultatīvu piespēli un bloķēja vienu metienu, kā arī pieļāva divas kļūdas un tika pie divām piezīmēm.

Bertāns aizvadīja savu ceturto rezultatīvāko maču līdzšinējā NBA karjerā, jo pa reizei viņš sametis 21, 17 un 15 punktus. Vismaz desmit metienus no spēles viņš izpildīja otro reizi NBA karjerā, bet desmit tālmetienus – pirmoreiz. Savukārt pie soda metienu izpildes latvietis nav ticis jau gandrīz mēnesi.

“Spurs” rindās Bertāns dalīja rezultatīvākā spēlētāja titulu, jo ar 14 punktiem atzīmējās arī pieredzējušais francūzis Tonijs Pārkers, kurš tāpat izpildīja 11 metienus no spēles, kamēr pa 11 punktiem guva Kavai Lenards un Kails Andersons.

Tiesa, Lenards tāpat kā Lamarkuss Oldridžs otrajā puslaikā neizgāja laukumā.

Tikmēr “Lakers” rindās 19 punktus iemeta Tailers Eniss, ar 17 punktiem sekoja Džordans Klārksons, bet ar 15 punktiem izcēlās Lerijs Nanss juniors.

Zīmīgi, ka Eniss sākumsastāvā izgāja pirmoreiz šosezon, aizstājot traumēto D’Andželo Raselu.

Kaut spēles piektajā minūtē Lenards ar tālmetienu panāca 8:8, vēl pēc piecām minūtēm Bertāns laukumā debitēja, kad “Spurs” jau zaudēja ar 14:27, savukārt pēc pirmās ceturtdaļas bija iedzinējos ar 14:31. Mājinieki bez realizētiem metieniem no spēles palika gandrīz pēdējās sešas minūtes un arī pirmās divas minūtes otrajā ceturtdaļā, kas tobrīd “Lakers” deva jau 26 punktu pārsvaru (40:14). Zīmīgi, ka ieilgušo klusuma periodu ar bumbas triecienu grozā no augšas pārtrauca tieši Bertāns.

Bertāns drīz pēc tam tika nomainīts un šajā puslaikā laukumā vairs neatgriezās, bet “Spurs” kopā iemeta deviņus punktus pēc kārtas, nedaudz samazinot deficītu un pēc 24 spēlētām minūtēm bija iedzinējos ar 41:53.

Otrā puslaika sākumā pēc Bertāna rezultatīvas piespēles Pārkeram izdevās samazināt “Spurs” deficītu līdz mazāk nekā desmit punktiem (50:59), bet trešās ceturtdaļas vidusposmā latvieša tālmetiens panāca jau 59:61. Šis gan tā arī palika tuvākais pārsvars un perioda noslēgumā mājinieki zaudēja ar 70:76.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā Braiena Forbsa tālmetiens arī panāca 76:76, bet vadību “Spurs” tā arī neieguva. Bertāna tālmetiens vēl panāca 82:86, bet pēc tam 14 punktus pēc kārtas atkal iemeta “Lakers”. Pēdējās trijās minūtēs latvietis iemeta vēl divus trejačus, deficīts tika samazināts līdz 95:100 un “Spurs” atkal parādījās cerības, tomēr noslēdzošajās sekundēs divi Bertāna tālmetieni lidoja grozam garām un mājinieki samierinājās ar neveiksmi.

Noslēdzošajā ceturtdaļā Bertāns laukumā pavadīja 11 ar pusi minūtes.

Grega Popoviča trenētā “Spurs” komanda pārtrauca trīs uzvaru sēriju. Ar 60 panākumiem 78 spēlēs tā ieņem otro vietu Rietumu konferences un arī visas līgas kopvērtējumā, tomēr no līderes Goldensteitas “Warriors” atpaliek par četru uzvaru tiesu un jau trešdien var oficiāli zaudēt cerības pakāpties augstāk.

Tikmēr “Lakers” ar nieka 23 uzvarām ir Rietumu konferences priekšpēdējā, 14.pozīcijā.

Līdz regulārās sezonas beigām “Spurs” komandai atlicis aizvadīt četras spēles, nākamajā no tām piektdien viesojoties pie Dalasas “Mavericks”.

Latvieša Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda ar 30 panākumiem 78 spēlēs ir Austrumu konferences 12.pozīcijā.

Šeit pirmā ar 51 uzvaru 78 spēlēs ir čempione Klīvlendas “Cavaliers”, kas par uzvaras tiesu apsteidz Bostonas “Celtics”. Abas konferences līderes trešdien tikās savā starpā, “Cavaliers” izcīnot svarīgu panākumu ar 114:91 (19:20, 38:22, 33:24, 24:25). Vienādas uzvaru un zaudējumu attiecības gadījumā priekšā būs tieši čempioni.