Bertānam starta piecinieks, vairāk kā 30 minūtes un 11 punkti (+VIDEO)

03/04/2017 02:01

Latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns pirmoreiz savā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) karjerā svētdien nospēlēja vairāk nekā 30 minūtes un ar 11 punktiem palīdzēja Sanantonio “Spurs” vienībai tikt pie uzvaras.

Aizvadītajā mačā “Spurs” savā laukumā ar 109:103 (33:28, 21:24, 34:26, 21:25) apspēlēja Jūtas “Jazz” basketbolistus.

Bertāns nospēlēja 34 minūtes, kuru laikā trāpīja vienu no diviem divpunktu raidījumiem un trīs no sešiem tālmetieniem. Latvietis savāca četras atlēkušās bumbas, izpildīja vienu rezultatīvu piespēli un pārtvēra vienu bumbu, kā arī tika pie divām piezīmēm.

Latvietim atrodoties laukumā, “Spurs” komanda iemeta par desmit punktiem vairāk nekā ielaida.

Bertāna līdzšinējais ilgākais spēles laiks bija 30 minūtes 2.februāra cīņā ar Filadelfijas “76ers”. Zīmīgi, ka divu mēnešu laikā kopš šī dueļa ar “76ers” latvietis vēl tikai reizi bija iemetis vismaz desmit punktus, kaut, piemēram, janvārī vien viņš to spēja paveikt piecas reizes.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 25 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm kārtējo reizi bija Kavai Lenards, kurš 19 no tiem guva trešajā ceturtdaļā, 21 punktu sameta pieredzējušais Tonijs Pārkers, bet 17 punkti bija rezervistam Džonatonam Simonsam.

Tikmēr “Jazz” rindās pa 19 punktiem guva francūži Boriss Diavs un Rūdijs Gobērs, turklāt otrais no viņiem arī savāca 14 bumbas zem groziem un sešas reizes bloķēja pretiniekus.

“Spurs” šajā mačā atpūtināja Emanuelu Džinobili, Deividu Lī un Patiju Milzu, bet Lamarkuss Oldridžs un Denijs Grīns nespēlēja traumu dēļ, kas Bertānam ļāva piekto reizi karjerā uzsākt maču “Spurs” pamatsastāvā.

Savā pirmajā iznācienā Bertāns trāpīja vienu trejaci, bet reizi viņa metiens lidoja grozam garām. Maču sekmīgi iesāka Pārkers, kurš pirmajās septiņās minūtēs sameta astoņus punktus un mājinieki bija priekšā ar 19:15. Latvieti nomainīja vien uz trim ar pusi minūtēm un pirmās ceturtdaļas izskaņā viņš atgriezās laukumā, trāpot vēl vienu tālmetienu, bet “Spurs” atradās priekšā ar 33:28.

Otrās ceturtdaļas vidū Bertāna tālmetiens izvirzīja “Spurs” vadībā ar 49:34. Tomēr brīdi vēlāk viņš tika nomainīts un, atgriežoties laukumā, mājinieki bija priekšā vairs tikai ar 50:45. Savukārt pēc puslaika “Spurs” pārsvars bija vien 54:52.

Otrā puslaika sākuma daļā Bertāna bumbas trieciens grozā no augšas ātrajā uzbrukumā panāca 65:58. Trešajā ceturtdaļā Bertāns nospēlēja septiņas minūtes un laukumu atstāja, kad mājinieki atradās vadībā ar 74:66. Bez latvieša laukumā “Spurs” ieguva pat 15 punktu vadību (86:71), bet pirms noslēdzošajām 12 minūtēm bija priekšā ar 88:78.

Kaut arī ceturtajā ceturtdaļā visu laiku priekšā bija “Spurs”, izšķirošu pārsvaru, kas atbrīvotu no saspringtām spēles beigām, tai neizdevās iegūt un divas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām “Jazz” pēc desmit punktu izrāviena pietuvojās līdz 98:102. Arī noslēdzošajā minūtē “Spurs” pārsvars vairākkārt tika samazināts līdz četriem punktiem, tomēr neko vairāk mājinieki pretiniekiem neatļāva.

Bertāns laukumā bija visas dueļa noslēdzošās minūtes, saņemot pilnu “Spurs” galvenā trenera Grega Popoviča uzticību, tomēr punktus pēdējā ceturtdaļā vairs neguva.

Sanantonio vienība ar 59 uzvarām 76 spēlēs līgas un Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem otro vietu, par trīs uzvaru tiesu atpaliekot no Goldensteitas “Warriors”.

Tikmēr “Jazz” ar 47 uzvarām 77 spēlēs ir Rietumu konferences ceturtajā pozīcijā, turpinot cīnīties par mājas spēļu priekšrocībām izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā.

Līdz regulārās sezonas beigām “Spurs” komandai atlicis aizvadīt sešas spēles, nākamajā no tām otrdien savā laukumā uzņemot Memfisas “Grizzlies”.

Latvieša Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda ar 29 panākumiem 77 spēlēs ir Austrumu konferences 12.pozīcijā un uz izslēgšanas turnīru vairs nepretendē. LETA jau vēstīja, ka Porziņģis svētdien guva 14 punktus, bet “Knicks” savā laukumā ar 94:110 (23:34, 24:26, 24:28, 23:22) kapitulēja Austrumu konferences līderei Bostonas “Celtics”.