Bertāns palīdz “Spurs” gūt pārliecinošu uzvaru pēdējā spēlē pirms Visu zvaigžņu spēles pārtraukuma (+VIDEO)

16/02/2017 07:43

Orlando (ASV), 16.febr., LETA. Latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns trešdien iemeta piecus punktus, palīdzot Sanantonio “Spurs” komandai pēdējā cīņā pirms Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Visu zvaigžņu spēles pārtraukuma ar rezultātu 107:79 (30:16, 24:21, 31:27, 22:15) viesos sagraut Orlando “Magic”.

Kaut “Spurs” komanda dominēja laukumā visu spēli un jau pēc pirmās ceturtdaļas bija priekšā ar 14 punktiem, Bertāns laukumā izgāja vien četras minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām. Šajā periodā viņš trāpīja vienu tālmetienu, bet vēl divi lidoja garām. Savukārt ceturtajā ceturtdaļā, kad latvietis jau nospēlēja bez maiņām, viņš aizmeta garām vēl četrus metienus no spēles, perioda otrajā pusē vairs grozam šādi neuzbrūkot, tomēr realizējot divus soda metienus.

Šajā spēlē Bertāns laukumā bija 16 minūtes, kuru laikā trāpīja vienu no sešiem tālmetieniem un abus soda metienus, bet garām meta vienīgo divpunktu raidījumu. Tāpat uzbrucēja kontā bija viena rezultatīva piespēle, viena pārtverta bumba un divas piezīmes.

Laikā kamēr Bertāns spēlēja, “Spurs” iemeta par 15 punktiem vairāk nekā ielaida.

Šī bija divpadsmitā no pēdējām 13 NBA spēlēm, kurā Bertāns nospēlējis vismaz desmit minūtes. Vienīgais izņēmums bija iepriekšējā mačā, kad latvietis laukumā pavadīja vien 16 sekundes. Metienu ziņā šī kļuva par neveiksmīgāko latvieša līdzšinējā NBA karjerā starp cīņām, kurās viņš realizējis vismaz vienu raidījumu no spēles. Vismaz sešus trejačus viņš izmeta ceturto reizi šosezon.

“Spurs” rindās kārtējo reizi rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Lemarkuss Oldridžs, kamēr Kavai Lenarda kontā bija 22 punkti, bet 13 punktus sameta Petijs Milss.

Tikmēr “Magic” vienībā ar 16 punktiem izcēlās Melnkalnes izlases spēlētājs Nikola Vučevičs.

Iepriekš šonedēļ “Magic” veica skaļu darījumu, kad uz Toronto “Raptors” vienību aizmainīja vienu no saviem līderiem, Spānijas uzbrucēju Seržu Ibaku. Viņa vietā tika saņemts aizsargs Terenss Ross, kurš šoreiz vēl nedrīkstēja doties laukumā.

Šī “Spurs” bija jau sestā izbraukuma spēle pēc kārtas un šajā sērijā gūti četri panākumi. Arī nākamās divas cīņas būs viesos Losandželosā, bet tās tiks aizvadītas nākamās nedēļas beigās, jo vispirms līgā gaidāms Visu zvaigžņu spēles pārtraukums.

Grega Popoviča vadītā “Spurs” komanda ar 43 panākumiem 56 mačos joprojām atrodas stabilā Rietumu konferences otrajā pozīcijā, par četru zaudējumu tiesu atpaliekot no pērnās sezonas līgas finālistes Goldensteitas “Warriors”.

Savukārt “Magic” ar 21 uzvaru 58 spēlēs ir Austrumu konferences priekšpēdējā, 14.pozīcijā.