Bertāns “pamostas” sezonas pēdējā spēlē un demonstrē klasi pret “Spurs” (VIDEO)

10/04/2023 08:13
Dāvis Bertāns

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns svētdien Nacionālā basketbola asociācijas (NBA) sezonas pēdējā mačā guva 19 punktus, aizvadot savu 2022./2023.gada regulārā turnīra rezultatīvāko maču. Dalasas “Mavericks” mājās ar rezultātu 117:138 (14:42, 45:29, 32:37, 26:30) zaudēja latvieša savulaik pārstāvētajai Sanantiono “Spurs”,  laukumā tiekoties komandām, kas jau iepriekš bija zaudējušas izredzes spēlēt izslēgšanas turnīrā.

Sezonas pēdējā mačā nepiedalījās vairāki vadošie “Mavericks” spēlētāji un Bertānam bija iespēja sākt maču starta pieciniekā. Latvietis jau pirmajā puslaikā guva 17 punktus, 15 no tiem ar pieciem precīziem tālmetieniem. Visā mačā kopumā Bertāns guva 19 punktus, laukumā pavadot 28 minūtes un 25 sekundes, kuru laikā grozā raidīja abus divus divpunktu metienus un piecus no 11 tālmetieniem. Viņa kontā bija arī septiņas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, divi bloķēti metieni un viena piezīme. “Mavericks” ar Bertānu laukumā ielaida par septiņiem punktiem vairāk nekā iemeta.

“Mavericks” komandā 25 punktus guva Džeidens Hārdijs, bet karjerā pirmo “triple-double” ar 23 punktiem, 13 atlēkušajām bumbām un 12 rezultatīvām piespēlēm iekrāja Teo Pinsons. “Spurs” rindās 23 punkti un 11 bumbas zem groziem bija Sandro Mamukelašvili, kamēr 21 punktu guva un 19 atlēkušās bumbas savāca Dominiks Bārlovs.

“Mavericks” ar 38 uzvarām 82 mačos ieņēma 11.vietu Rietumu konferencē, bet “Spurs” ar 22 panākumiem bija pēdējā, 15.pozīcijā.