Bertāns par lietuviešu bailēm, Timmas apvainošanos un sešām algām vienā maksājumā

29/10/2023 10:45
Nokopēts
Dairis Bertāns

Latvijas izlases kapteinis un “VEF Rīga” spēlētājs Dairis Bertāns sarunā ar mediju MVP atcerējies par spēli pret Lietuvu Pasaules kausā un karjeras posmu Maskavas apgabala “Khimki” vienībā, kā arī komentējis Jāņa Timmas izteikumus pēc atskaitīšanas no izlases.

Aizvadītajā Pasaules kausā Latvijas izlasei bija jāiztiek bez Kristapa Porziņģa, kurš savainojuma dēļ mačus vēroja no tribīnēm. “Kad sapratām, ka Kristaps mums nepalīdzēs? Vienu momentu grūti pateikt. Viņš ārstēja to traumu, vairākas reizes mēģināja iesaistīties treniņos, centās būt gatavs. Pat neatceros konkrētu brīdi, vienkārši bija palicis tik maz laika, bet viņš joprojām nevarēja trenēties. Visu to laiku pastāvēja iespēja, ka viņš nevarēs spēlēt, un mēs to zinājām. Baigu uzmanību tam nepievērsām, bija jāspēlē tiem, kas ir gatavi. Noteikti ir vieglāk, ja visu zini no paša sākuma,” atceras Bertāns.

“Pēc mača par piekto vietu sanāca parunāties ar manu labu draugu Mindaugu Kuzminsku. Sanāca tā ka līdz pēdējai spēlei pret mums Lietuvā visi bija priecīgi par komandas sniegumu, bet pēc šāda mača kā var saukt turnīru par izdevušos? Viņš teica, ka tagad bail braukt atpakaļ. Lai nebūtu tā, kā bija 2001. gadā, kad viņus izsvilpa lidostā,” stāsta basketbolists.

Kuzminsks: Latvieši ieradās cīnīties, bet mēs atnācām uz viņiem paskatīties

“Vilšanās nav. Tā iespēja, cik daudz man tā bija, centos to izmantot par visiem 100%,” par savu došanos uz NBA 2018./2019. gada sezonas izskaņā saka spēlētājs. “Protams, gribējās tur palikt ilgāk, bet es par to nenožēloju. Bija iespēja palikt, līgums bija ar komandas opciju, bet viņi dabūja pirmo drafta izvēli un pārtaisīja komandu, 30 gadīgajam baltajam veterānam nebija vietas. Tajā brīdī būtu braucis spēlēt pat par brīvu, es to uzskatīju par pēdējo iespēju sevi pamēģināt šajā līgā un par finansēm vairs nedomāju.”

Izlases treniņnometnē piedalījās arī Jānis Timma, kurš netika iekļauts pieteikumā Pasaules kausam, pēc kā pats basketbolists publicēja emocionālu ierakstu savā “Instagram”. “Negribētos komentēt Jāņa iemeslus un motīvus, kāpēc kāds saka, ka viņš ir apvainojies. Manuprāt, objektīvi, ņemot vērā to, ka viņš vasarā ilgi ārstēja savu traumu, viņš nebija gatavs palīdzēt šai izlasei tajā brīdī,” pārliecināts Bertāns.

“Joprojām nevaru saprast, kāpēc?” – Timma pauž vilšanos par netikšanu uz PK

“Iekrājis esmu, investējis esmu. Man arī nekad nav bijis plāns pēc basketbolista karjeras sēdēt mājās, neko nedarīt un tērēt naudu. Viss, kas ir iekrāts un investēts, uz to skatos kā uz tādu kā drošības spilvenu. Noteikti meklēšu un skatīšos, ko darīt. “Khimki” bija vienīgā reize karjerā, kad līgumu parakstīju tikai naudas summas dēļ. Tagad atskatoties, saprotu, ka labāk būtu aizgājis uz citu vietu ar mazāku līgumu.

Es tiesājos FIBA tiesā ar “Khimki”. Kamēr tiesa notiek, vēl piedāvā vienoties. Visu to laiku bija pilnīgs klusums, nekāda reakcija, un tad, kad pēdējo reizi piedāvāja vienoties tieši pirms lēmuma pieņemšanas, tad pēkšņi viņi teica, ka samaksās man sešas algas (bija parādā septiņas) plus izmaksas vienā maksājumā. Sapratu, ka jāpiekrīt, jo tad viņiem būtu noteikts atmaksas grafiks un tas varētu ievilkties,” par pieredzi Krievijā stāsta latvietis.

“Karjeras pēdējie gadi tuvojas. Es šeit esmu tādēļ, ka gribēju šeit būt. Aģentam teicu, lai vienojas ar “VEF Rīga”, un mēs braucam mājās. Mērķi nav mainījušies – katru treniņu censties pilnveidot sevi, mēģināt palīdzēt nākamajai paaudzei, gan izlasē, gan klubā, gan mūsu skolā,” aktuālos mērķus iezīmē Bertans.

 

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām