Bertāns par savu iespaidīgo līgumu: Tas nebija naudas jautājums…

Dāvis Bertāns, sportazinas.com
Dāvis Bertāns | Foto: Brad Mills-USA TODAY Sports

Šodien risinājās Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Vašingtonas “Wizards” basketbolista Dāvja Bertāna attālinātā “Zoom” preses konference.

Jau tās sākumā latvietis sasmīdināja žurnālistus, jo viņa vārds preses konferencē bija “Latvian Laser”, turklāt “NBC Washington” reportieris Kriss Millers pirmo jautājumu tā arī uzdeva ar ievadvārdiem – “Sveiks, Lāzer!”

Dāvis aizvadītajā nedēļas nogalē parakstīja 80 miljonus dolāru vērtu piecu sezonu līgumu ar “Wizards”.

“Esmu laimīgs,” preses konferencē atzina Bertāns. “Tas noteikti nebija naudas jautājums – vienkārši priecājos, ka varēšu izbaudīt basketbolu.”

Bertāna replika par algas apjomu, visticamāk, ir tikai pieklājības frāze. Ne velti latvietis izlaida aizvadītās sezonas beigu daļu, kaut arī viņš nebija savainots. Arī viņa aģents Artūrs Kalnītis uzsvēra, ka Bertāns negribēja riskēt satraumēties, jo tad komandas nevēlētos maksāt tik lielu summu.

“Man prieks, ka vēlme parakstīt ar mani jaunu līgumu nenāca tikai no Tomija Šeparda [“Wizards” ģenerālmenedžeris],” izteicās “Latviešu Lāzers”. “Viņi patiešām gribēja, lai atgriežos komandā, turklāt arī es vēlējos turpināt karjeru Vašingtonā.”

“Pagājušajā sezonā man tika dota zaļā gaisma – treneri uzticējās un ļāva man spēlēt tā, kā savulaik es to darīju Eiropā,” uz savu karjeras labāko sezonu atskatījās Bertāns, kurš novērtē, ka galvenais treneris Skots Brukss viņam ļāva brīvi izpausties uzbrukumā. “Tā nav lieta, ko var iegūt jebkurā NBA komandā.”

“Man bija saruna ar treneri, kurā viņš uzsvēra, ka ar mani ir viegli strādāt,” noteica Bertāns. “Man vienalga, vai nāku no rezervistu soliņa vai sāku spēles pamatsastāvā. Ja es varu uzvarēt spēles – esmu laimīgs! Lielāko daļu maču pagājušajā sezonā sāku no soliņa, bet tajā pašā laikā lielāko daļu dueļu es biju laukumā maču izskaņās.”

Dāvis arī nevar sagaidīt, kad varēs iziet laukumā ar Džonu Volu. Zīmīgi, ka Bertāns aizvadītajā sezonā uz rezervistu soliņa dzirdēja, ka Vols citam “Wizards” spēlētājam teicis, ka “komandai vajag pagarināt līgumu ar šo puisi”, norādot uz latviešu spēlētāju.

“Mēs gribam viņu redzēt sastāvā veselu un gatavu spēlēt,” Bertāns runāja par Volu. “Vairāk maiņas neveiksim un spēlēsim ar pašreizējo sastāvu. Nevaru sagaidīt sezonas sākumu – skatījos video, kā viņš spēlēja 2017. gada “play-off” un sapratu, ka gribu ar viņu spēlēt. To pašu esmu dzirdējis arī no viņa. Esmu pārliecināts, ka, esot laukumā Džonam, mana statistika tikai augs.”

Bertāns atklāja, ka arī viņa sieva ir priecīga, ka varēs turpināt uzturēties ASV galvaspilsētā.

Latvietis arī deva padomu komandas līderim Bredlijam Bīlam: “Ja tu gribi iemest vairāk “dziļos” trīspunktniekus, tad vienkārši izdari tādus metienus! Tieši tik vienkārši – ir nepieciešams izdarīt daudz atkārtojumus.”

Bertāna alga nākamajās sezonās “uz papīra” būs attiecīgi 13,8, 14,9, 16, 17,1 un 18,2 miljoni dolāru. Iepriekšējās divās sezonās rūjienietis pelnīja septiņus miljonus katrā.

2019./2020.gada sezonā “Wizards” sastāvā Bertāns aizvadīja 54 spēles, kuru laikā ik mačā vidēji spēlētās 29,3 minūtēs viņš guva 15,4 punktus, sakrāja 4,5 atlēkušās bumbas, 1,7 reizes rezultatīvi piespēlēja, kā arī tālmetienus realizēja ar 42,4% precizitāti, izdarot 8,7 trejačus. Tā bija viņa karjeras visu laiku labākā sezona.

Tāpat viņš izcīnīja trešo vietu Zvaigžņu spēles tālmetienu konkursā, kā arī “Wizards” latvieti nominēja “sestā spēlētāja” balvai, kuru gan viņš neieguva.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par