Bertāns pārsteidz ar 21 punktu un sekmē “Spurs” uzvaru pār “Hornets” (+VIDEO)

08/01/2017 06:34

Sanantonio (ASV), 8.janv., LETA. Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns sestdien guva 21 punktu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā, bet viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” savā laukumā ar 102:85 (24:24, 23:26, 26:14, 29:21) uzvarēja Šarlotes “Hornets”.

Šī Bertānam bija rezultatīvākā spēle NBA karjerā. Iepriekš viņa veiksmīgākais mačs bija 25.novembrī, kad pret Bostonas “Celtics” latvietis guva 15 punktus.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 18 minūtes, kuru laikā grozā raidīja vienīgo divpunktnieku, četrus no pieciem trejačiem un septiņus no astoņiem soda metieniem.

Latvieša rēķinā arī viena atlēkusī bumba, divas rezultatīvas piespēles, viena pārtverta bumba un divas piezīmes.

Kamēr Bertāns atradās laukumā, “Spurs” guva par 19 punktiem vairāk nekā pretinieki, kas bija dalīts labākais rezultāts komandā.

Bertāns šajā mačā bija “Spurs” rezultatīvākais basketbolists, bet 19 punktus pievienoja Kavai Lenards, kamēr ar 15 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām atzīmējās Lemarkuss Oldridžs.

Tikmēr “Hornets” sastāvā 18 punktus iemeta Kemba Volkers, bet 13 punktus pievienoja Džeremijs Lembs.

Bertāns pirmo reizi laukumā nāca pirmās ceturtdaļas izskaņā, neilgu brīdi vēlāk atzīmējoties ar neprecīzu tālmetienu, taču jau aiznākamajā “Spurs” uzbrukumā trieca bumbu grozā no augšas.

Abas vienības gan aizvadīja diezgan līdzvērtīgu cīņu, bet “Spurs” izrāvienu veica trešajā ceturtdaļā un atslēgas spēlētājs bija tieši Bertāns.

Laukumā latvietis atgriezās trīs minūtes un 20 sekundes līdz trešā ceturkšņa beigām un ātri vien iemeta trīspunktnieku, turklāt metiena brīdī pret viņu tika pārkāpti noteikumi. Sekojošais soda metiens bija precīzs, bet jau nākamajā “Spurs” uzbrukumā Bertāns iemeta vēl trīs punktus, izvirzot mājiniekus vadībā ar 68:60.

Bertāna aktivitātes sniedza enerģiju visai “Spurs” komandai, turklāt latvietis līdz pārtraukumam tika pie diviem soda metieniem, iemetot vienu no tiem. Latvijas basketbolists iesākto turpināja arī ceturtās ceturtdaļas sākumā, realizējot divus soda metienus un arī vēl vienu tālmetienu.

“Spurs” bija veikuši 18:6 izrāvienu, no kuriem 13 punktus bija guvis tieši Bertāns. Mājiniekiem īsā laikā bija izdevies sasniegt jau 28 punktu pārsvaru (86:68).

Lai gan Latvijas basketbolists atstāja laukumu, viņš ātri vien atgriezās laukumā un uzreiz tika pie trim soda metieniem, realizējot visus no tiem. Pirms tam “Hornets” komanda bija nedaudz samazinājusi rezultāta starpību, bet tieši Bertāna nākšana laukumā palīdzēja “Spurs” atkal atrauties.

Bertāns ar mazu pārtraukumu nospēlēja līdz pat mača beigām un cīņas turpinājumā grozā raidīja vēl vienu trīspunktnieku, bet “Spurs” nosargāja uzvaru.

“Spurs” komandai šī ir trešā uzvara pēc kārtas.

Sanantonio komanda ar 30 uzvarām 37 mačos ir visas līgas un Rietumu konferences otra spēcīgākā vienība, atpaliekot vien no Goldensteitas “Warriors”, kam ir par panākumu vairāk. Tikmēr “Hornets” ar 20 uzvarām 38 spēlēs ir piektā Austrumu konferencē.

“Spurs” nākamo maču aizvadīs otrdien, kad uzņems Milvoki “Bucks” basketbolistus.