Bertāns realizē trīs tālmetienus pirmajā puslaikā, ”Wizards” Pasečņika sezonas debijā izcīna pirmo uzvaru (VIDEO)

02/01/2021 05:44
Dāvis Bertāns

Dāvim Bertānam gūstot 11 punktus un pirmo spēli jaunajā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonā aizvadot Anžejam Pasečņikam, pirmo uzvaru sezonā šonakt izcīnīja Vašingtonas ”Wizards”, kas, spēlējot bez Rasela Vestbruka, aizvadīja ļoti rezultatīvu maču un izbraukumā ar 130:109 sagrāva Minesotas ”Timberwolves”.

Dāvis Bertāns šoreiz laukumā pavadīja 19 minūtes un 32 sekundes, kuru laikā guva 11 punktus (2p. 1/1, 3p. 3/7). Interesanti, ka visus trīs tālmetienus viņš realizēja jau pirmajā puslaikā. Tāpat Bertāns izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva vienu kļūdu, kā arī nopelnīja vienu piezīmi un spēli pabeidza ar trešo labāko +/- rādītāju komandā (+24).

Tikmēr Anžejs Pasečņiks sezonas pirmajā mačā, dodoties laukumā mača izskaņā, nospēlēja sešas minūtes un 19 sekundes, kuru laikā aizmeta garām savu vienīgo tālmetienu un palika bez gūtiem punktiem, taču savāca vienu atlēkušo bumbu un atdeva vienu rezultatīvu piespēli. Tiesa šajā neilgajā laikā latvietis saņēma arī divas piezīmes, pieļāva piecas kļūdas un ieguva otro dalīti sliktāko +/- rādītāju komandā (-13).

”Wizards” šonakt aizvadīja otro spēli divās dienās, taču, neskatoties uz to, lieliski uzsāka maču pret Minesotu un jau spēles pirmajās minūtēs izvirzījās vadībā ar astoņu punktu pārsvaru (11:3). Turklāt pirmās ceturtdaļas turpinājumā viesi vēl nedaudz attālinājās no pretiniekiem un, noslēdzot pirmo ceturksni, atradās vadībā ar 37:25. Lai gan otrās ceturtdaļas ievadā ”Wizards” panāca +16, mājinieki līdz pirmā puslaika beigām spēja sadeldēt gandrīz visu deficītu un, dodoties lielajā pārtraukumā, atradās iedzinējos vien ar 57:60.

Neskatoties uz Vašingtonas blāvo sniegumu otrajā ceturtdaļā, sīva spēkošanās šoreiz izpalika, jo nākamo ceturtdaļu ”Wizards” uzvarēja ar 40:14 un pirms pēdējām 12 minūtēm bija pretiniekiem priekšā ar 100:71. Pēdējā ceturksnī brīnumi nenotika, līdz ar to Vašingtona izcīnīja ļoti pārliecinošu uzvaru ar 130:109 un svinēja pirmo uzvaru sezonā, pārtraucot piecu zaudējumu sēriju un sagādājot pretiniekiem trešo neveiksmi aizvadītajās piecās spēlēs.

”Wizards” rindās vēl vienu rezultatīvu maču aizvadīja Bredlijs Bīls, kurš guva 31 punktu, atkal būdams komandas rezultatīvākais spēlētājs, un izdarīja septiņas rezultatīvas piespēles. Tikmēr vismaz desmit punktus ”Wizards” sastāvā guva astoņi spēlētāji. Savukārt ”Timberwolves” sastāvā rezultatīvākais ar 21 gūtu punktu bija Maliks Bīzlijs.

Nākamo spēli ”Wizards” aizvadīs pēc divām dienām (4. janvārī), kad pulksten 1:00 viesosies pie latviešu basketbolista Rodiona Kuruca pārstāvētās Bruklinas ”Nets”, kas šonakt savā laukumā ar 96:114 cieta sakāvi pret Atlantas ”Hawks”.