Bertāns skaidro, kādēļ parakstījis līgumu tieši ar “Wizards”

Dāvis Bertāns, sportazinas.com
Dāvis Bertāns | Foto: Jonathan Daniel/Getty Images/AFP

Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Vašingtonas “Wizards” basketbolists paskaidrojis, kādēļ viņš izvēlējās parakstīt līgumu tieši ar ASV galvaspilsētas vienību.

Jau ziņots, ka “Wizards” noslēdza jaunu piecu gadu kontraktu ar latviešu uzbrucēju Bertānu – līguma kopējā vērtība ir 80 miljoni dolāru. Bertāna alga nākamajās sezonās “uz papīra” būs attiecīgi 13,8, 14,9, 16, 17,1 un 18,2 miljoni dolāru. Iepriekšējās divās sezonās rūjienietis pelnīja septiņus miljonus katrā.

“Mana ģimene un es pats esam lepni, ka varam būt daļa no šīs “pirmās klases” organizācijas un “pasaules klases” pilsētas,” komanda citē Bertānu. “Šeit ir lieliski komandas biedri, treneri un fantastisks fanu atbalsts. Visi šie faktori mani pārliecināja parakstīt jaunu līgumu ar “Wizards” un tagad es gaidu, kad atkal varēšu atgriezties atpakaļ laukumā, lai mēs varētu progresēt kā komanda.”

2019./2020.gada sezonā “Wizards” sastāvā Bertāns aizvadīja 54 spēles, kuru laikā ik mačā vidēji spēlētās 29,3 minūtēs viņš guva 15,4 punktus, sakrāja 4,5 atlēkušās bumbas, 1,7 reizes rezultatīvi piespēlēja, kā arī tālmetienus realizēja ar 42,4% precizitāti, izdarot 8,7 trejačus. Tā bija viņa karjeras visu laiku labākā sezona.

Tāpat viņš izcīnīja trešo vietu Zvaigžņu spēles tālmetienu konkursā, kā arī “Wizards” latvieti nominēja “sestā spēlētāja” balvai, kuru gan viņš neieguva.

Laika posmā no 17. novembra līdz 18. decembrim Bertāns guva vismaz četrus trīspunktniekus 12 no 16 spēlēs, veicot vidēji gandrīz 10 metienus un realizējot 48,4% raidījumu. Tas bija viņa karstākais posms sezonā.

Latviešu basketbolista neticamā precizitāte turpinājās līdz sezonas pārtraukšanai marta sākumā. Katrā no pēdējām sešām sezonas spēlēm Bertāns guva vismaz trīs trīspunktniekus, dažās spēlēs veiksmi no trīspunktu metienu līnijas izmēģinot pat astoņas reizes.

Bertāns ar 42,4% trīspunktu metienu precizitāti kļuva tikai par otro spēlētāju līgas vēsturē pēc Stefana Karija, kurš realizējis 40% trīspunktnieku ar vismaz  8,5 mēģinājumiem spēlē.

Bertāns aizvadītās sezonas laikā apliecināja, ka ir viens no  labākajiem tālmetienu izpildītājiem.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par