Bertāns spēlē maz; “Spurs” pārspēj “Hawks”

21/11/2017 07:25

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns pirmdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē nepilnās piecās minūtēs tika pie divām atlēkušajām bumbām un palīdzēja Sanantonio “Spurs” izcīnīt uzvaru.

“Spurs” šajā mačā savā laukumā ar rezultātu 96:85 (24:22, 22:16, 24:27, 26:20) pārspēja Austrumu konferences pastarīti Atlantas “Hawks”, izcīnīdama septīto uzvaru pēdējās deviņās spēlēs.

“Spurs” spēles otrajā ceturtdaļā nostiprinājās vadībā, taču “Hawks” otrajā puslaikā vairākas reizes pietuvojās līdz minimālam deficītam, taču nespēja atņemt mājiniekiem vadības grožus. Ceturtās ceturtdaļas pēdējās minūtēs “Spurs” ieguva drošu pārsvaru un svinēja uzvaru.

Bertāns šajā spēlē laukumā bija nepilnas piecas minūtes, kuru laikā paguva izmest vienu tālmetienu, kas savu mērķi nesasniedza. Viņš šajā spēlē izcīnīja divas atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu piespēli un nopelnīja vienu piezīmi. “Spurs” ar Bertānu laukumā iemeta par trim punktiem vairāk nekā ielaida.

“Spurs” sastāvā rezultatīvākais ar 22 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām bija Lemarkuss Oldridžs, 16 punkti bija Manu Džinobili, 14 punktus iemeta un astoņas bumbas zem groziem izcīnīja Denijs Grīns, kamēr 13 punkti un desmit rezultatīvas piespēles Kaila Andersona Kontā.

“Hawks” komandā 21 punkts un deviņas atlēkušās bumbas Džonam Kolinsam, bet ar 18 punktiem un astoņām bumbām zem groziem izcēlās Toriens Prinss.

“Spurs” maču iesāka ar izrāvienu 9:2, bet ātri zaudēja vadības grožus. Otrās ceturtdaļas sākumā rezultāts bija neizšķirts 24:24, bet tad mājinieki guva astoņus bezatbildes punktus un turmpākajā ceturkšņa gaitā panāca 14 punktu pārsvaru (44:30). “Spurs” pirmo puslaiku uzvarēja ar rezultātu 46:38, bet trešajā ceturksnī viesi vairākas reizes pietuvojās līdz viena punkta deficītam.

Bertāns laukumā devās četrarpus minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām, kad laukuma saimnieki bija vadībā ar rezultātu 60:58. Rūjienietis ātri tika pie atlēkušās bumbas un iemēģināja roku aiz tālmetienu līnijas, taču viņa raidījums nebija precīzs. Ceturtās ceturtdaļas sākumā laukumā atgriezās Oldridžs, Bertānam dodoties atpakaļ uz rezervistu soliņa (70:65). Atlikušajā laikā “Spurs” noturēja vadību un svinēja uzvaru, bet Bertānam vairs netika dota iespēja doties laukumā.

Šosezon pieticīgu spēles laiku saņemošais Bertāns savu rezultatīvāko maču aizvadīja aizpagājušajā nedēļā, kad iemeta 16 punktus uzvarā pār Čikāgas “Bulls”.

Sanantonio komanda ar 11 uzvarām 17 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā atrodas trešajā vietā, kamēr “Hawks” ar trim panākumiem 17 cīņās ir pēdējā starp 15 Austrumu konferences vienībām.

“Spurs” nākamajā mačā trešdien viesosies pie Ņūorleānas “Pelicans”.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis pirmdien guva 25 punktus, palīdzēdams Ņujorkas “Knicks” savā laukumā ar rezultātu 107:85 (20:20, 36:24, 27:24, 24:17) pārspēt Losandželosas “Clippers”.