Bertāns spēles ievadā trāpa divus “trejačus”, “Mavericks” otrajā puslaikā sarauj gabalos “Lakers”

26/12/2022 00:13
Luka Dončičs un Lebrons Džeimss

Šovakar Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Ziemassvētku spēlē Dāvja Bertāna pārstāvētā Dalasas “Mavericks” savā laukumā ar rezultātu 125:114 pieveica Losandželosas “Lakers”, izcīnot trešo panākumu pēc kārtas.

Bertāns savu statistiku iekrāja galvenokārt pirmajā puslaikā, gūstot sešus punktus (3 p. 2/5), kā arī izceļoties ar vienu atlēkušo bumbu. Spēles otrajā daļā latvietis spēlēja simboliski. Kopumā 11 minūtēs un 52 sekundēs, kurās Bertāns atradās uz parketa, “Mavericks” zaudēja ar -6.

Maču Dalasas komanda iesāka ļoti bezzobaini, vāji spēlējot gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Spēlē jau pirmās ceturtdaļas beigās tika iesaistīts Bertāns, kurš palīdzēja “Mavericks” komandai nedaudz atvērties un uzreiz realizēja tālmetienu. Pēc pirmā ceturkšņa mājiniekiem gan joprojām bija septiņu punktu deficīts (21:28).

Spēles otrā divpadsmitminūte iesākās ar Dāvja “trejaci”, taču tas arī bija viņa pēdējais precīzais metiens spēlē. Dalasas vājo pirmo puslaiku tāpat apliecina fakts, ka Bertāns ar diviem tālmetieniem bija komandas līderis šajā rādītajā. Visa pārējā komanda trāpīja tikai trīs “trejačus”, kas arī atspoguļojās rezultātā – puslaika pārtraukumā -11 (43:54).

15 minūšu pauze gan mājiniekiem deva augļus. Dalasa “sarāva gabalos” Losandželosas komandas aizsardzības stratēģiju, kas ļāva izpildīt tālmetienus visiem spēlētājiem, izņemot Luku Dončiču. “Mavericks” guva 51 punktu ceturtdaļā, uzstādot jaunu NBA Ziemassvētku spēļu rekordu, kas ļāva pilnībā apgriezt spēli kājām gaisā un izšķirošajā ceturtdaļā devās ar 19 punktu pārsvaru (94:75).

Lai gan Lebrona Džeimsa seši punkti pēc kārtas ceturtā ceturkšņa ievadā radīja cerības starus “Lakers” komandai, deficītu samazināt par desmit punktiem viesi nespēja, ļaujot Dalasai svinēt drošu uzvaru.

“Mavericks” galvenais panākuma kaldinātājs kā ierasts bija Dončičs, kura rēķinā 32 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles. Vienu no sezonas labākajām spēlēm tāpat aizvadīja Kristians Vuds, kuram 30 punkti, astoņas bumbas zem groziem un septiņas piespēles partneriem, kā arī no tālās distances sekmīgs bija Tims Hārdavejs, kurš trāpīja sešus tālmetienus un sakrāja 26 punktus.

“Lakers” no ceturtā zaudējuma pēc kārtas neglāba Džeimsa izcilais sniegums (38+6+6), kā arī Rasels Vestbruks un Ostins Rīvzs, kuri atzīmējās ar attiecīgi 17 un 16 punktiem. Kā jau iepriekš vēstīts, Losandželosas vienības rindās nespēlēja Entonijs Deiviss, kurš pēdas savainojuma dēļ uz nenoteiktu laiku nevarēs savai komandai palīdzēt.

Tikmēr pirmajā Ziemassvētku spēlē Filadelfijas “76ers” ar 119:112 pieveica Ņujorkas “Knicks”. Līmenī bija “76ers” līderi  Žoels Embīds un Džeimss Hārdens, kuriem attiecīgi pa 35 un 29 punktiem. Hārdena rēķinā tāpat 13 rezultatīvas piespēles. “Knicks” rindās Džuliusam Rendlam 35 punkti, kamēr Džeilenam Bransonam (23 punkti un 11 rezultatīvas piespēles) un Rovanam “R.J.” Beretam (17 punkti, desmit atlēkušās bumbas) “double-double”.