Bertāns trešais rezultatīvākais komandā, ”Spurs” zaudē čempionei (VIDEO)

09/03/2018 08:29

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns ceturtdien iemeta 13 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā, bet viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” viesos ar 107:110 (21:28, 29:18, 37:32, 20:32) piekāpās līgas čempionei Goldensteitas “Warriors”.

Neveiksmju joslā nonākušajai “Spurs” šis ir jau devītais zaudējums pēdējo 12 maču laikā.

Bertāns šajā cīņā laukumā pavadītajās 28 minūtēs grozā raidīja divus no pieciem divpunktu metieniem un trīs no deviņiem tālmetieniem. Tāpat latvieša rēķinā divas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles un četras piezīmes.

“Spurs” rindās rezultatīvākais ar 30 punktiem bija Lemarkuss Oldridžs, kuram arī 17 atlēkušās bumbas, bet 14 punkti Dežonte Marejam.

Savukārt “Warriors” rindās lielisku spēli aizvadīja Kevins Durants, kurš teicami nospēlēja tieši izšķirošajos brīžos. Kopumā viņa kontā 37 punkti un 11 atlēkušās bumbas, kamēr ar “triple-double” atzīmējās Dreimonds Grīns – 11 punkti, 12 atlēkušās bumbas un desmit rezultatīvas piespēles.

Jau pašā spēles sākumā potītes traumā iedzīvojās “Warriors” līderis Stefans Karijs, kurš laukumā vairs nevarēja atgriezties.

Bertāns šo maču sāka “Spurs” sākumsastāvā un jau pirmajā uzbrukumā asistēja Petijam Milsam precīzā trīspunktniekā. Mača sākumu labāk aizvadīja viesi no Sanantonio, izvirzoties vadībā ar 7:2, turklāt divus no šiem punktiem guva arī latvietis. Pirmās ceturtdaļas turpinājumā viņš gan ar ievērības cienīgām darbībām vairs neizcēlās, bet kopumā abas vienības aizvadīja līdzvērtīgu cīņu..

Otrās ceturtdaļas vidū Bertāns pretuzbrukumā skaisti trieca bumbu grozā no augšas, bet pirmā puslaika beigās viņš īsā laikā realizēja divus trīspunktniekus pēc kārtas. “Spurs” vienībai tas lielajā pārtraukumā ļāva doties ar četru punktu vadību – 50:46.

Otrā puslaika ievadā latvietis grozā raidīja vēl vienu trejaci, bet mača turpinājumā viņš uzbrukumā bija krietni nemanāmāks, pie iespējas uzbrukt grozam tiekot vien retu reizi. Vēl trešās ceturtdaļas laikā vadībā atradās te viena, te otra komanda, bet ceturkšņa noslēgumā “Spurs” ieguva iniciatīvu un izvirzījās vadībā ar deviņiem punktiem (87:78).

Tālāk viesi no Sanantonio gan neatrāvās, turklāt ceturtajā ceturtdaļā bija vērojama bezkompromisa cīņa, tajā piedaloties arī Bertānam. Lai arī “Spurs” atradās vadībā, “Warriors” basketbolisti pakāpeniski rezultāta starpību samazināja, bet nepilnas četras minūtes līdz pamatlaika beigām latvietis pārkāpa noteikumus pret Durantu, kas viņam ļāva izpildīt trīs soda metienus un panākt 99:103. Tieši Durants noslēgumā uzņēmās iniciatīvu, kas vainagojās panākumiem, bet pusotru minūti līdz beigām Dreimonds Grīns ar diviem gūtiem punktiem pēc ilgāka pārtraukuma vadībā izvirzīja mājiniekus (107:105).

Klejs Tompsons 15,9 sekundes līdz finālsignālam ar diviem precīziem “sodiņiem” pārvaru palielināja vēl vairāk, bet nepilnas desmit sekundes pirms beigām Bertāns tika pie puslīdz brīva tālmetiena, kas gan lidoja grozam secen. Savukārt 3,1 sekundi pirms beigām Oldridžs tika pie iespējas izpildīt trīs soda metienus, kad rezultāts bija 105:109. Viņš iemeta pirmo, bet otro aizmeta garām, taču pretēji prognozēm iemeta trešo.

Uzreiz pēc tam “Spurs” pārkāpa noteikumus pret Durantu, kurš iemeta vienu no diviem soda metieniem, panākot 110:107, bet pēc minūtes pārtraukuma Braiens Frobss netrāpīja trīspunktnieku, kā rezultātā Sanantonio komanda piedzīvoja zaudējumu.

“Spurs” ar 37 uzvarām 65 spēlēs ieņem piekto vietu Rietumu konferencē. Turpinājumā Sanantonio basketbolistus gaida vēl divas smagas spēles, jo viesos būs jātiekas ar Oklahomasitijas “Thunder” un Hjūstonas “Rockets” vienībām.

Savukārt “Warriors” ar 51 uzvaru 65 spēlēs ir Rietumu konferences otrajā vietā. Tikpat panākumu ir arī “Rockets” basketbolistiem, kuri gan aizvadījuši par vienu maču mazāk.

Bertāns palicis šosezon vienīgais latviešu basketbolists NBA. Kā vēstīts, Ņujorkas “Knicks” latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis 7.februārī sarāva ceļgala krusteniskās saites, kas viņu no basketbola atturēs uz daudziem mēnešiem.