Bertāns turpina būt rezultatīvs, ”Wizards”, atgriežoties laukumā Pasečņikam, pieveic ”Knicks” (VIDEO)

11/03/2020 04:09

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns šonakt guva 11 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē pret Ņujorkas ”Knicks”, palīdzot Vašingtonas ”Wizards” (24-40), kuras sastāvā laukumā atgriezās cits latvietis Anžejs Pasečņiks, mājās ar 122:115 pieveikt Ņujorkas ”Knicks” (20-45) un atgriezties uz uzvaru takas.

Bertāns pavadīja laukumā 29 minūtes un 11 sekundes, kuru laikā guva 11 (1p. 2/3, 3p. 3/9) punktus, izcīnīja divas atlēkušās bumbas (abas aizsardzībā) un izdarīja trīs rezultatīvas piespēles. Latvietis pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja piecas piezīmes un maču pabeidza ar negatīvu +/- rādītāju (-3).

Bertāns šonakt sesto spēli pēc kārtas realizēja vismaz trīs tālmetienus un, iemetot trešo trīspunktnieku, realizēja savu 200. precīzo tālmetienu šosezon. Tādējādi latviešu basketbolists kļuva tikai par trešo spēlētāju ”Wizards” vēsturē, kurš sezonas ietvaros ir sasniedzis šo robežu. Pirms Bertāna to bija paveikuši Džilberts Arenass un Bredlijs Bīls, kurš ar 223 precīziem tālmetieniem vienā sezonā šobrīd ir Vašingtonas kluba rekordists.

Tikmēr Pasečņiks, šonakt aizvadot pirmo maču kopš 5. marta, nospēlēja vien divas minūtes un 34 sekundes, kuru laikā ar gūtiem punktiem neizcēlās (1p. 0/2). Laukumā pavadītajā laikā latviešu basketbolists vienreiz pārkāpa noteikumus un ieguva negatīvu +/- rādītāju (-7).

”Wizards” šoreiz maču uzsāka lieliski, gūstot pirmos deviņus punktus tajā un izvirzoties vadībā ar 14:2. Nedaudz vēlāk mājinieki panāca pat +14, taču ņujorkieši līdz pirmās ceturtdaļas beigām sadeldēja lielu daļu deficīta un pietuvojās pretiniekiem līdz piecu punktu atstatumam (31:36). Turklāt otrā ceturkšņa sākumā ”Knicks” pārņēma vadību un pabeidza pirmo puslaiku ar 16 punktu pārsvaru – 70:54.

Lai gan trešās ceturtdaļas ievadā Ņujorka panāca +18, mājinieki tās beigās veica 17:4 izrāvienu un atjaunoja līdzsvaru pirms pēdējā ceturkšņa (87:87). Pēdējās ceturtdaļas pašā sākumā viesi uz brīdi atguva vadību, taču pēc tam ”Wizards” vadības grožus pārņēma savās rokās un panāca 14 punktu pārsvaru (113:99). Ņujorkieši daļu deficīta sadeldēja, tomēr mājinieki nosargāja uzvaru un svinēja panākumu ar 122:115.

”Wizards” šonakt izcīnīja otro uzvaru pēdējos trīs mačos un sagādāja pretiniekiem trešo neveiksmi pēdējās četrās spēlēs. Uzvarētāju sastāvā lielisku spēli aizvadīja Bredlijs Bīls, kurš guva 40 punktus un pārliecinoši bija rezultatīvākais mača spēlētājs. Tikmēr 21 punktu pievienoja Šabazs Neipjērs. Savukārt ”Knicks” rindās rezultatīvāko spēlētāju godu ar 20 gūtiem punktiem šoreiz dalīja Bobijs Portiss un Franks Nilikinā.

Vašingtona ar bilanci 24-40 šobrīd ieņem devīto vietu Austrumu konferencē un saglabā izredzes uz iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, taču no astotajā vietā esošās Orlando ”Magic” atpaliek par sešu uzvaru tiesu. Savukārt Ņujorka ar bilanci 20-45 tajā pašā konferencē ierindojas vien 13. pozīcijā 15 komandu konkurencē.

Savukārt citā spēlē Austrumu konferencē septītajā vietā esošā Bruklinas ”Nets” (30-34), ko pārstāv latviešu basketbolists Rodions Kurucs, viesos negaidīti ar 104:102 uzveica Rietumu konferences līderi Losandželosas ”Lakers” (49-14) un svinēja trešo panākumu pēc kārtas, pārtraucot pretinieku četru uzvaru sēriju un sagādājot pretiniekiem tikai otro neveiksmi pēdējās 13 spēlēs. Kurucs gan šajā mačā palika uz rezervistu soliņa.

Uzvarētāju sastāvā rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Spensers Dinvidijs. Savukārt par vienu punktu mazāk pretinieku grozā iemeta Keriss Leverts. Tikmēr ”Lakers” rindās lielisku maču aizvadīja Lebrons Džeimss, kurš ar 29 punktiem bija rezultatīvākais komandā un, izcīnot 12 atlēkušās bumbas un izdarot deviņas rezultatīvas piespēles, bija tuvu ”triple-double”.

”Nets” nākamo spēli aizvadīs pēc divām dienām (13. martā), kad pulksten 4:30 viesosies pie visā līgā pēdējā vietā esošās Goldensteitas ”Warriors”. Savukārt ”Wizards” dienu vēlāk (14. martā), dodoties vienas spēles izbraukumā, pulksten 1:30 tiksies ar vienu no Austrumu konferences līderēm Bostonas ”Celtics”.