Bertāns uguņo no tālās distances, aizvadot individuāli izcilu maču (VIDEO)

31/10/2019 07:42

Latvijas izlases uzbrucēja Dāvja Bertāna pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienība Vašingtonas “Wizards” aizvadītajā naktī ar 158:159 savu skatītāju priekšā spēles izskaņā piekāpās spēcīgās Hjūstonas “Rockets” priekšā.

Bertāns laukumā devās no rezervistu soliņa un pavadītajās 27 minūtēs atzīmējās ar 21 gūtu punktu. Latviešu snaiperis realizēja sešus no deviņiem izmestajiem trīspunktniekiem, kā arī vienīgo izmesto metienu divpunktu vērtē. Tāpat precīzs bija vienīgais izpildītais “sodiņs”.

Bertāns arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, izpelnījas četras personīgās piespēles, bet spēli noslēdza ar efektivitātes rādītāju “+4”.

Šī bija Bertāna trešā rezultatīvākā spēle viņa NBA karjerā. Jau “Wizards” iepriekšējā spēlē pret Sanantonio “Spurs”, Dāvis bija līmenī – 32 minūtes un 29 sekundes, kuru laikā viņš metienus realizēja ar apbrīnojamu precizitāti, gūstot 23 punktus.

Bertāna rekords ir 28 gūti punkti, kas iespēti vēl pārstāvot “Spurs”.

“Wizards” rindās rezultatīvākais bija vienības līderis Bredlijs Bīls, kurš realizēja 14 no 20 metieniem no spēles, gūstot 46 punktus. 23 punktus guva japāņu talats Rujs Hačimura

Džeimss Hārdens “Rockets” sastāvā guva iespaidīgus 59 punktus, pievienojot deviņas rezultatīvas piespēles. Hārdens 18 reizes stājās uz soda metiena līnijas, grozā raidot 17 mēģinājumus. Ar “triple double” atzīmējās Rasels Vestbruks, kurš 17 gūtiem punktiem pievienoja desmit atlēkušās bumbas un 12 rezultatīvas piespēles.

Pēc teju vai sešām nospēlētām minūtēm Hārdens ar divpunktu metienu panāca 19:9 viesu labā, taču Aizeja Tomass vien trīs minūtes vēlāk jau rezultātu izlīdzināja (21:21). Ceturtdaļas turpinājumā komandas apmainījās ar vairākiem neprecīziem metieniem, bet Bertāna realizētais tālmetiens noslēdza pirmās 12 minūtes.

Otrajā ceturtdaļā komandas vēl mazāk domāja par aizsardzību un izdarīja vairāk metienu uzbrukumā, tādējādi abiem klubiem gūstot virs 40 punktiem. Trešās ceturtdaļas vidū Hārdena metiens rezultātu atkal izlīdzināja (95:95), bet Bertāns ar diviem tālmetieniem ļāva atrāvienu veikt Vašingtonas komandai (110:104).

Minūti līdz spēles beigām “Wizards” bija priekšā ar +1 (153:152), bet Hārdens ar diviem precīziem soda metieniem, kurus viņš realizēja vien divas ar pusi sekundes līdz spēles beigām, izrāva uzvaru viesiem.

Nākamā spēle Bertāna klubam paredzēta sestdien, kad jātiekas ar Minesotas “Timberwolves”

Savukārt Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas “Nets” savu skatītāju priekšā ar 108:118 piekāpās Indianas “Pacers” komandai. Latviešu uzbrucējs spēlē iesaistījās no rezervistu soliņa, laukumā pavadot 20 minūtes, kuru laikā atzīmējās ar diviem gūtiem punktiem un četrām atlēkušajām bumbām zem groziem.

Rodions realizēja vienu no diviem divpunktu metieniem, bet aizmeta garām divus izpildītos soda metienus. Tāpat uzbrucēja kontā viena pārtverta piespēle un efektivitātes rādītājās “+4”.

28 punktus “Nets” labā guva vienības jaunais līderis Kairijs Ērvings, kurš pievienoja arī septiņas piespēles un sešas atlēkušās bumbas. Zem groziem pārliecinošs bija cits komandas jaunpienacējs Deandrē Džordans, kurš izcīnīja 17 atlēkušās bumbas, kā arī guva astoņus punktus. 20 punktus pievienoja no soliņa spēli sākušais Spensers Dinvidijs.

“Pacers” labā 29 punktus guva Lietuvas izlases basketbolists Domants Sabonis.