Bertāns uguņo no tālienes un aizvada sezonas labāko spēli (VIDEO)

20/12/2022 08:09
Dāvis Bertāns

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns pirmdien guva 18 punktus un aizvadīja savu sezonas rezultatīvāko spēli, tomēr viņa pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Dalasas “Mavericks” piedzīvoja zaudējumu viesos pret Minesotas “Timberwolves” vienību. “Timberwolves” savā laukumā bija pārāki ar 116:106 (21:30, 36:14, 37:30, 22:32), tiekot pie trešā panākuma pēc kārtas.

Bertāns šoreiz laukumā bija 16 minūtes un 24 sekundes, kuru laikā realizēja sešus no deviņiem tālmetieniem, bloķēja vienu metienu, vienu reizi pārkāpa noteikumus un maču noslēdza ar dalītu labāko +/- rādītāju komandā +9. Piecus no sešiem realizētajiem metieniem Bertāns grozā raidīja pēdējā ceturtdaļā.

Bertāns šosezon kopumā laukumā devies 12 spēlēs, vidēji ik mačā uz parketa pavadot vien 8,3 minūtes. Latvietis vidēji guvis 4,5 punktus, bet viņa rezultatīvākais mačs līdz šim bija 20.novembrī, kad izdevās gūt 15 punktus pret Denveras “Nuggets”.

Pirmdienas mačā rezultatīvākais “Mavericks” sastāvā ar 20 punktiem bija Spensers Dinvidijs, bet 19 punktus Luka Dončičs, kurš līdzās galvenajam trenerim Džeisonam Kidam trešajā ceturtdaļā tika noraidīts no laukuma. Uzvarētāju rindās pa 27 punktiem un 13 bumbām zem groziem Naza Rīda un Entonija Edvardsa rēķinā, bet 18 punktus guva Džeilens Novels.

“Mavericks” ar 15 uzvarām 31 spēlēs ieņem noslīdējuši uz desmito vietu Rietumu konferencē, kamēr “Timberwolves” ar bilanci 16-15 ir astotie. Nākamo spēli “Mavericks” aizvadīs piektdien, kad izbraukumā tiksies ar Hjūstonas “Rockets”, kas ar deviņām uzvarām 30 spēlēs ir Rietumu konferences vājākā komanda.