Bertāns uguņo pirmajā puslaikā un mačā pret ”Heat” atkārto savu tālmetienu rekordu (VIDEO)

09/03/2020 04:05

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns, aizvadot fantastisku pirmo puslaiku, šonakt Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā pret Maiami ”Heat” (41-23) iemeta astoņus tālmetienus un atkārtoja savu vienā spēlē realizēto trīspunktnieku rekordu, taču viņa rezultatīvais sniegums neglāba Vašingtonas ”Wizards” (23-40) no zaudējuma mājās ar 89:100.

Bertāns šonakt laukumā pavadīja 27 minūtes un 11 sekundes, kuru laikā guva 25 punktus (1p. 1/1, 3p. 8/15) un izdarīja divas rezultatīvas piespēles. Latvietis 16 punktus iemeta jau pirmajā puslaikā. Bertāns šajā mačā pieļāva arī vienu kļūdu, saņēma divas piezīmes un ieguva negatīvu +/- rādītāju (-7). Šī bija jau piektajā spēlē pēc kārtas, kurā Dāvis iemeta vismaz trīs tālmetienus un guva vismaz 17 punktus.

”Heat” pašā mača sākumā veica 16:4 izrāvienu un izvirzījās vadībā ar deviņu punktu pārsvaru – 16:7. Lai gan pirmās ceturtdaļas beigās mājinieki samazināja rezultāta starpību līdz viena precīza tālmetiena tiesai, viesi pirmo ceturksni pabeidza ar sešu punktu pārsvaru – 29:23. Otrās ceturtdaļas ievadā ”Wizards” samazināja deficītu līdz diviem punktiem, bet drīz vien Maiami sāka attālināties un panāca +10. Tiesa pirmo puslaiku ”Heat” pabeidza tikai ar trīs punktu vadību – 57:54.

Gūstot piecus punktus pēc kārtas, trešās ceturkšņa sākumā Vašingtona panāca izlīdzinājumu un pirmoreiz kopš paša spēles sākuma pārņēma vadību (59:57). Trešās ceturtdaļas turpinājumā abas komandas vairākas reizes pabija vadībā, tomēr nedz ”Wizards”, nedz ”Heat” nespēja veikt izšķirošo izrāvienu un panākt ievērojamu pārsvaru. Abas komandas ceturto ceturtdaļu sagaidīja pie neizšķirta rezultāta – 72:72.

Pēdējā ceturkšņa ievadā Vašingtona veica 11:0 izrāvienu un panāca astoņu punktu vadību (83:75), taču viesi sadeldēja visu deficītu. Turklāt mača beigās Maiami guva 14 punktus pēc kārtas un izcīnīja uzvaru ar 100:89. Tādējādi ”Heat” svinēja piekto panākumu pēdējos sešos mačos un sagādāja ”Wizards” trešo zaudējumu pēdējās četrās spēlēs. Maiami ar bilanci 41-23 šobrīd ieņem ceturto vietu Austrumu konferencē, bet Vašingtona ar bilanci 23-40 patlaban tajā pašā konferencē ierindojas devītajā pozīcijā.

Uzvarētāju sastāvā šonakt rezultatīvākais bija Bams Adebajo, kurš guva 27 punktus un savāca 14 atlēkušās bumbas. Tāpat nozīmīgu palīdzību viņam sniedza arī Dankans Robinsons, kurš iemeta septiņus no 11 tālmetieniem un pievienoja 23 punktus. Savukārt ”Wizards” sastāvā šoreiz visrezultatīvākais bija Šabazs Neipjērs, kurš guva 27 punktus. Tikmēr Bredlijs Bīls pievienoja 23 punktus. Interesanti, ka Neipjērs, Bertāns un Bīls šonakt kopā iemeta 75 no 89 Vašingtonas gūtajiem punktiem.

Nākamo spēli ”Wizards” aizvadīs pēc divām dienām (11. martā), kad pulksten 1:00 savā laukumā uzņems Austrumu konferences kopvērtējuma trīs vietas par sevi zemāk esošo Ņujorkas ”Knicks”.