Bertāns un “Mavericks” atgriezīsies laukumā pēc Zvaigžņu spēles pārtraukuma

25/02/2022 13:35
Dāvis Bertāns

Gaidāmajā naktī Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Dāvis Bertāns un Dalasas “Mavericks” plkst. 4:00 pēc Latvijas laika tiksies ar Jūtas “Jazz”. Tāpat maču plkst. 2:00 aizvadīs Vašingtonas “Wizards” pret Sanantonio “Spurs”, bet jau zināms, ka Kristaps Porziņģis šajā spēlē laukumā nedosies.

Šobrīd “Mavericks” izcīnījuši divas uzvaras pēc kārtas, bet “Jazz” pie panākumiem tikuši sešās no pēdējām septiņām spēlēm. “Mavericks” pirms Zvaigžņu spēles pārtraukuma ar rezultātu 125:118 apspēlēja Ņūorleānas “Pelicans”. Bertāns laukumā pavadīja 17 minūtes un 26 sekundes, kuru laikā guva trīs punktus (3.p. 1/7), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, nopelnīja divas piezīmes, kā arī iekrāja negatīvu +/- rādītāju -2.

Bertāns līdz šim divos dueļos “Mavericks” kreklā vidēji atzīmējies ar 7,5 punktiem un 2,5 atlēkušajām bumbām, tālmetienus realizējot ar 28,6% precizitāti. Neapšaubāms komandas līderis ir Luka Dončičs, kurš caurmērā izcēlies ar 27,5 punktiem, 9,2 bumbām zem groziem un deviņām rezultatīvām piespēlēm. Viņam ar 16,3 punktiem un 5,4 rezultatīvām piespēlēm seko Džeilens Bransons.

Tikmēr “Jazz” rindās šajā sezonā labākais ir Donovans Mičels, kurš spējis iekrāt 25,7 punktus un 5,2 rezultatīvas piespēles. Savukārt Bojans Bogdanovičs pievieno 17,8 punktus un 4,4 bumbas zem groziem, bet centrs Rūdijs Gobērs palīdz ar 15,7 punktiem, 11,3 atlēkušajām bumbām, kā arī 2,3 bloķētiem metieniem.

“Mavericks” ar 35 uzvarām un 24 zaudējumiem ieņem piekto vietu Rietumu konferencē, bet Jūtas “Jazz” ar 36 panākumiem un 22 neveiksmēm atrodas pozīciju augstāk.