Bertāns un “Mavericks” trešo reizi šosezon tiksies ar “Clippers”

22/01/2023 13:11
Dāvis Bertāns

Šovakar Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) agro spēli aizvadīs Dāvis Bertāns un Dalasas “Mavericks”, kas plkst. 21:30 pēc Latvijas laika savā laukumā spēkosies ar Losandželosas “Clippers”. Abas komandas tiksies trešo reizi šosezon – iepriekš pirmajā spēlē 16.novembrī mājās uzvaru izcīnīja “Mavericks” (103:101), bet 11.janvārī savā laukumā ar 113:101 pārāka bija “Clippers”.

Iepriekšējā spēlē “Mavericks” ar rezultātu 115:90 pārspēja Maiami “Heat” vienību, pārtraucot trīs zaudējumu sēriju. Bertāns laukumā pavadīja deviņas minūtes un 36 sekundes, kuru laikā izcēlās ar diviem punktiem (2.p. 1/1), vienu atlēkušo bumbu, vienu pārtvertu bumbu, vienu pieļautu kļūdu, divām personiskajām piezīmēm, kā arī negatīvu +/- rādītāju -5.

Sezonā kopumā Bertāns nav izcēlies ar iespaidīgu rezultativitāti. Latvietis nospēlētajos 28 mačos vidēji laukumā bija 10,9 minūtes, kurās caurmērā guva 4,3 punktus un grozam no tālmetienu līnijas uzbruka ar 37,3% precizitāti.

“Mavericks”, kas ar uzvaru pagājušajā mačā pārtrauca trīs zaudējumu sēriju, patlaban ar bilanci 25-22 ieņem piekto vietu Rietumu konferencē. Savukārt “Clippers”, kurai pēdējā laikā uzvaras mijas ar zaudējumiem, patlaban ar 24 panākumiem un tikpat zaudējumiem atrodas astotajā pozīcijā tajā pašā konferencē.

Neapšaubāms “Mavericks” līderis ir slovēnis Luka Dončičs, kurš caurmērā atzīmējies ar 33,7 punktiem, 8,9 atlēkušajām bumbām un 8,8 rezultatīvām piespēlēm. Viņam ar 18,4 punktiem un 8,4 bumbām zem groziem palīdz centrs Kristians Vuds. 16,7 punktus vidēji pievieno Spensers Dinvidijs, bet labāko četrinieku noslēdz Tims Hārdevejs juniors (13,9 punkti).

Tikmēr “Clippers” sastāvā rezultatīvākais spēlētājs ir Pols Džordžs, kurš caurmērā iekrājis 23,2 punktus, 5,9 izcīnītas bumbas zem groziem un 5,3 rezultatīvas piespēles. Otrs punktiem bagātāgais spēlētājs ir Kavai Lenards, kura kontā vidēji 20,1 punkti un sešas atlēkušās bumbas. Labāko trijnieko ar vidēji gūtiem 16,3 punktiem noslēdz Normans Paules.