Bertāns vērtīgs sev atvēlētajās minūtēs, Oldridžam 33 “Spurs” uzvarā Indiānā

24/11/2018 08:39

Devīto uzvaru šosezon aizvadītajās 18 spēlēs Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt guva Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs”, izbraukumā ar rezultātu 111:100 pārspējot Indiānas “Pacers”.

Latviešu uzbrucējs Bertāns Teksasas kluba rindās laukumā pavadīja 13 minūtes un palīdzēja ar gūtiem septiņiem punktiem (1p. 2/2, 2p. 1/2, 3p. 1/3), vienu atlēkušo un pārtvertu bumbu. Dāvja rēķinā arī divas kļūdas, trīs piezīmes, kā arī pozitīvs +/- koeficients +1, kas bija labākais starp visiem “Spurs” rezervistiem. Jāatzīmē, ka Bertāns visus savus septiņus punktus guva jau mača pirmajā ceturtdaļā.

Lielisku spēli Sanantonio kluba rindās šonakt aizvadīja Lamarkuss Oldridžs, kurš izcēlās ar 33 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām. Vispusīgu sniegumu demonstrēja arī Rūdijs Gejs – 11 punkti, 12 bumbas zem groziem un septiņas rezultatīvas piespēles, tikmēr Demārs Derouzans pievienoja 16, bet rezervists Patriks Milzs 15 punktus.

“Pacers” labā 21 punktu guva Bojans Bogdanovičs, bet ar “double-double” rādītājiem 19 punkti un 16 atlēkušās bumbas komandu no zaudējuma neglāba lietuvietis Domants Sabonis. Jāatzīmē, ka mājiniekiem šonakt trešo spēli pēc kārtas palīdzēt nevarēja rezultatīvais aizsargs Viktors Oladipo, kurš iedzīvojies ceļgala savainojumā.

Sanantonio vienība jau kopš mača sākuma pārņēma vadību, to noturot visas cīņas garumā. Pēc pirmā puslaika Grega Popoviča padotie bija iekrājuši deviņu punktu handikapu (54:45), bet trešā ceturtdaļa tika iesākta ar 9:2 izrāvienu (63:47), bet perioda vidū austrālietis Milzs jau panāca komfortablo +20 (72:52). “Pacers” vēl trešajā ceturksnī spēja pietuvoties līdz 69:82, tomēr reāla cīņa par panākumu noslēdzošajā ceturtdaļā izpalika.

“Spurs” šī bija tikai trešā uzvara pēdējās desmit spēlēs un ar bilanci 9-9 pieckārtējie čempioni Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem 11. pozīciju, kamēr “Pacers” (bilance 11-8) austrumos atrodas augstajā ceturtajā vietā.