Bērziņa un Freimaņa pārstāvētajai vienībai kārtējais panākums Polijas čempionātā

25/02/2021 21:27
Rolands Freimanis

Polija

Latvijas basketbolisti Jānis Bērziņš un Rolands Freimanis ceturtdien guva attiecīgi septiņus un desmit punktus Polijas čempionāta spēlē un palīdzēja Zelonas Guras “Stelmet Enea” komandai izcīnīt uzvaru. Latviešu pārstāvētā vienība mājās ar 110:89 (18:20, 21:25, 36:14, 35:30)  pārspēja Gdaņskas “Polpharma Starogard”.

Bērziņš šajā duelī laukumā pavadīja 23 minūtes un 31 sekundi, grozā raidot divus no trīs divpunktu metieniem un vienu no trīs “trejačiem”. Tāpat viņš izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, trīs reizes rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra divas bumbas, trīsreiz pārkāpa noteikumus un iekrāja efektivitātes koeficientu 17. Tikmēr Freimanis spēlēja 18 minūtes un 44 sekundes, kuru laikā realizēja divus no trīs divpunktu metieniem un divus no pieciem tālmetieniem. Viņa rēķinā arī piecas atlēkušās bumbas, pa trīs kļūdām un personiskajām piezīmēm, viena izprovocēta piezīme pretiniekam un efektivitātes koeficients astoņi. Uzvarētāju rindās rezultatīvāks bija tikai Džefrijs Grosels, kurš guva 29 punktu, kā arī sakrāja astoņas atlēkušās bumbas un deviņas izprovocētas piezīmes.

“Stelmet Enea” ar 24 uzvarām 26 spēlēs Polijas čempionātā ieņem pirmo vietu, Mārtiņa Laksas pārstāvētā Ļubļinas “Start” ar 15 uzvarām 23 dueļos ir septītā, kamēr Roberta Stumbra pārstāvētais Radomas klubs “HydroTruck” ar septiņiem panākumiem 25 cīņās atrodas 15.pozīcijā 16 klubu konkurencē.

ULEB Eirolīga

Latviešu basketbolists Dairis Bertāns ceturtdien guva 11 punktus zaudējumā ULEB Eirolīgas 26.kārtas spēlē. Viņa un Jāņa Timmas pārstāvētā Maskavas apgabala “Himki” viesos piekāpās Milānas “AX Armani Exchange Olimpia” ar 74:84 (26:29, 17:27, 13:14, 18:14).

Bertāns spēlēja 23 minūtes un 31 sekundes, šajā laikā realizējot divus no četriem divpunktu un divus no pieciem trīspunktu metieniem, kā arī vienīgo soda metienu. Tāpat viņš pa reizei rezultatīvi piespēlēja, pieļāva kļūdu un pārķēra bumbu, četrreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi pretiniekam un tika pie efektivitātes koeficienta trīs. Rezultatīvākais viesu rindās ar 23 punktiem bija Mikijs Džordans, kuram arī 11 rezultatīvas piespēles. Erikam Makkolumam 15 punkti. Mājinieku rindās 17 punktus guva Šavons Šīldss.

Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Maskavas CSKA izcīnīja uzvaru Pirejā. Pirejas “Olympiakos” bija spiests atzīt Maskavas CSKA pārākumu ar 74:75 (12:24, 14:20, 23:15, 25:16). Strēlnieks spēlēja septiņas minūtes un 36 sekundes, šajā laikā realizējot vienīgo divpunktu metienu. Tāpat viņa divas atlēkušās bumbas, viena kļūda, vienreiz pārkāpti noteikumi un efektivitātes koeficients divi.

CSKA komandā ar 15 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Maiks Džeimss, par punktu mazāk tika Johannesam Foigtmanam. Pretiniekiem rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Šakīls Makisiks, 14 punktus un septiņas bumbas zem groziem sakrāja Saša Vezenkovs.

Georgijs Printezis ar divpunktu metienu 12 sekundes pirms mača beigām panāca 74:73 vadību mājiniekiem, taču nerealizēja soda metienu, par ko komanda samaksāja ar zaudējumu. Tornike Šengelija izcīnīja atlēkušo bumbu, un Vasilis Spanulis divas sekundes pirms mača beigām pārkāpa noteikumus. Divus soda metienus realizēja Džeimss, bet Printeža izmisuma tālmetiens pēc minūtes pārtraukuma nebija precīzs. CSKA ar 17 uzvarām 25 spēlēs turnīra tabulā ieņem otro vietu, atpaliekot tikai no 18 panākumus izcīnījušās Rolanda Šmita pārstāvētās “Barcelona” komandas. Tikmēr “Olympiakos” ar 11 uzvarām 26 spēlēs ieņem 13.vietu.

Vēl vienā cīņā Madrides “Real” mājās pieveica Kauņas “Žalgiris” ar 70:58 (21:13, 15:18, 15:11, 19:16). Mājiniekiem Gabriels Deks guva 14 punktus un izcīnīja sešas bumbas zem groziem, pa 12 punktiem gūstot Džeisijam Kerolam un Trejam Tompkinsam. Viesiem 13 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Pauļa Jankūna kontā, bet 11 punkti Naidželam Hajesam.

“Real” ar 16 uzvarām 26 spēlēs ieņem ceturto vietu, bet “Žalgiris” ar bilanci 14-12 ir desmitais. Arī šosezon Eirolīgā ir pārstāvētas desmit valstis ar 18 komandām, kas ir tikpat, cik iepriekšējā sezonā. Komandas aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas turnīrā. Eirolīgas čempione tiks noskaidrota Ķelnē, kur notiks finālčetrinieka turnīrs. Pagājušajā sezonā čempione netika noskaidrota, turnīram noslēdzoties sešas kārtas pirms regulārā čempionāta beigām.