Bērziņa un Šteinberga pārstāvētā “Baxi” uzvar latviešu duelī ACB spēlē

26/09/2021 16:38
Jānis Bērziņš

Spānija

Latvijas basketbolisti Jānis Bērziņš un Mārcis Šteinbergs svētdien Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē guva pa septiņiem punktiem, sekmējot Manrezas “Baxi” graujošu uzvaru izbraukumā pār Daira Bertāna pārstāvēto Seviljas “Coosur Real Betis”.”Baxi” pārspēja “Coosur Real Betis” vienību ar 106:64 (30:14, 21:24, 25:16, 30:10).

Bērziņš laukumā pavadīja 15 minūtes un 16 sekundes, kuru laikā grozā raidīja divus no trijiem tālmetieniem un vienu no diviem soda metieniem. Viņš arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, divreiz pārķēra bumbu, reizi kļūdījās, pa reizei bloķēja pretinieka metienu, pārkāpa noteikumus, kā arī sagādāja vienu piezīmi pretiniekam, sakrājot efektivitātes koeficientu desmit un +/- rādītāju komandā 19.

Šteinbergs septiņus punktus guva 14 minūtes un 48 sekundēs, realizējot vienīgo divpunktu metienu, vienu no diviem tālmetieniem un abus “sodiņus”. Viņa kontā pa vienai atlēkušajai bumbai, pārķertai bumbai un kļūdai, četras personiskās piezīmes, divas sagādātas piezīmes pretiniekiem, kā arī +/- rādītājs 15 un efektivitātes koeficients pieci.

Zaudētāju rindās Bertāns 21 minūtē guva piecus punktus. Viņš realizēja vienu no trim divpunktu metieniem un vienu no diviem tālmetieniem. Tāpat viņš izcīnīja divas atlēkušās bumbas, divreiz kļūdījās, reizi pārķēra bumbu, kā arī pa trim reizēm pārkāpa noteikumus un izprovocēja pārkāpumus pretiniekiem, maču beidzot ar lietderības koeficientu trīs un +/- rādītāju -22. Uzvarētāju labā 18 punktus un deviņas atlēkušās bumbas sakrāja Čima Moneke, bet mājinieku rindās ar 23 punktiem izcēlās Vito Brauns.

Citā spēlē Rinalda Mālmaņa pārstāvētā Mursijas UCAM viesos ar 91:86 (15:20, 16:22, 29:23, 31:21) pieveica “Valencia”. Mālmanis laukumā pavadīja tikai četras sekundes, statistikas ailītēs ierakstus neatstādams. Mursijas vienībā rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Džeimss Vebs III, bet Valensijas komandā 26 punktus un astoņas atlēkušās bumbas sakrāja Viktors Klavers, bet 22 punktus un deviņas atlēkušās bumbas, kā arī pa piecās rezultatīvām piespēlēm un kļūdām – Bojans Dubljevičs.

Ar diviem panākumiem trīs mačos Mursijas UCAM ir ceturtā, bet ar bilanci 1-2 Manrezas “Baxi” ir devītajā, bet Seviljas “Coosur Real Betis” – 15.vietā 18 komandu konkurencē. Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva Rolands Šmits un “Barcelona”, kas finālsērijā ar 2-0 pieveica Madrides “Real”.

Vienotā līga

Latvijas basketbolists Ojārs Siliņš svētdien Sanktpēterburgā guva sešus punktus Vienotās līgas spēlē, Roberta Štelmahera un Akseļa Vairoga vadītajai Tallinas “Kalev”/”Cramo” komandai piedzīvojot zaudējumu. Tallinieši savā pirmajā līgas spēlē šosezon viesos ar rezultātu 60:75 (11:22, 18:14, 15:20, 16:21) piekāpās Sanktpēterburgas “Zenit” komandai.

Siliņš laukumā pavadīja 19 minūtes un trīs sekundes, kuru laikā realizēja divus no četriem tālmetieniem. Tāpat viņa kontā pa vienai atlēkušajai bumbai un bloķētam metienam, divas piezīmes, viens izprovocēts noteikumu pārkāpums pretiniekam un efektivitātes koeficients seši. Mārcis Vītols nebija iekļauts pieteikumā. Rezultatīvākais viesu rindās ar 15 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija Džekuāns Lūiss, bet mājinieku rindās 16 punktus guva Billijs Beirons.

Šosezon pamatturnīrā startē 12 komandas, kas ir par vienu mazāk nekā pagājušajā gadā. Astoņas pārstāv Krieviju, iztrūkstot krīzes skartajai Maskavas apgabala “Khimki” komandai, bet pa vienai vienībai ir no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Trešo sezonu pēc kārtas turnīrā nepiedalās “VEF Rīga” komanda. 2020./2021.gada līgas sezona beidzās ar Jāņa Strēlnieka pārstāvētās Maskavas CSKA vienības uzvaru finālsērijā ar 3-0 pār Kazaņas UNICS.

Itālija

Latviešu basketbolista Andreja Gražuļa pārstāvētā Triestes “Allianz” mājas spēlē uzvarēja Brindizi vienību “Happy Casa”, bet Artūra Strautiņa pārstāvētā Redžo di Emīlijas “Unahotels” veiksmīgi iesāka sezonu ar uzvaru pār Boloņas “Fortitudo Kigili”. Triestes vienība uzvarēja ar rezultātu 84:82 (18:16, 20:20, 19:20, 13:14).

Gražulis spēli sāka pamatsastāvā un laukumā pavadīja 33 minūtes, kuru laikā guva 13 punktus, trāpīdams sešus no desmit divpunktu, un vienu no četriem soda metieniem, kā arī garām grozam aizmezdams abus tālmetienus. Tāpat viņa kontā arī izcīnītas deviņas atlēkušās bumbas, pa vienai rezultatīvai piespēlei, pārķertai bumbai un kļūdai, četri bloķēti metieni, četras personiskās piezīmes, trīs izprovocēti pārkāpumi pretiniekam, lietderības koeficients 17, kā arī spēlē labākais +/- rādītājs desmit.

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju komandā bija Sagaba Konate ar 15 gūtajiem punktiem, kamēr zaudētāju rindās 20 punktus guva Lučio Redivo. Citā Itālijas A sērijas spēlē Strautiņa pārstāvētā “Unahotels” vienība izbraukuma spēlē izcīnīja uzvaru ar rezultātu 81:80 (28:23, 18:12, 18:26, 17:19). Latvietis laukumā pavadīja 15 minūtes, kuru laikā guva trīs punktus, realizējot vienu no diviem divpunktu metieniem un vienīgo soda metienu.

Viņš arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, reizi kļūdījās un divreiz saņēma personisko piezīmi, kā arī sakrāja negatīvu +/- rādītāju mīnus divi. Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju komandā bija lietuvietis Osvalds Olisevičs, gūstot 18 punktus, bet zaudētāju vienībā labākais punktu guvējs ar 18 gūtajiem punktiem bija Pjetro Aradori. Šajās brīvdienās tika aizvadītas pirmās spēles Itālijas augstākajā līgā, kurā piedalās 16 komandas. Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Boloņas “Virtus”.